Advocaten prins Andrew 'in crisisberaad' na jurybeslissing
NEW YORK (ANP) - De advocaten van de Britse prins Andrew houden naar verluidt crisisberaad nadat Ghislaine Maxwell woensdag schuldig is bevonden in het misbruikproces tegen haar. De jury achtte donderdag bewezen dat Maxwell tussen 1994 en 2004 meisjes ronselde voor haar ex-vriend en zedendelinquent Jeffrey Epstein, die ook met Andrew bevriend was.
Experts stellen volgens MailOnline dat de uitspraak "geen goed nieuws" is voor de tweede zoon van koningin Elizabeth en dat het de koninklijke familie wel eens in diskrediet zou kunnen brengen. Ook stellen ze dat de beslissing van de jury tegen hem kan werken in de zaak die is aangespannen door Virginia Giuffre. Zij zou geronseld zijn door Epstein en claimt dat Andrew haar meermaals heeft misbruikt in 2001, toen ze 17 jaar was. Volgens de experts verkleint het zijn kansen en heeft zijn reputatie verdere schade opgelopen.
Prins Andrew spreekt alle beschuldigingen tegen. Woensdag kwamen hij en zijn advocaten al met een nieuw plan om onder de rechtszaak uit te komen. Volgens de advocaten van Andrew woont Giuffre feitelijk niet in de Verenigde Staten, maar in Australië. Daardoor zou haar aanklacht niet rechtsgeldig zijn.
Juridische strategie
Giuffre heeft zelf aangegeven dat ze een inwoner is van de Amerikaanse staat Colorado. Een van haar advocaten reageerde gefrustreerd op de nieuwe juridische strategie van de prins. Die wordt omschreven als de "zoveelste vermoeiende poging" om het proces te torpederen.
Eerder stelden de advocaten van Andrew ook al dat Giuffre 17 was op het moment van het vermeende misbruik, en dat dat in New York de leeftijd is waarop iemand seksueel meerderjarig is. Om die reden moet ze volgens de advocaten nog maar met bewijzen komen dat ze gedwongen werd om tegen haar wil seks te hebben met de prins.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.
29 minuten geledenTAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
58 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.
1 uur geledenFORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste en Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is opnieuw in hongerstaking gegaan, meldt haar stichting aan CNN. Ze zit al jaren vast, na een veroordeling voor het verspreiden van propaganda. Sindsdien is ze meerdere keren in hongerstaking gegaan, onder meer omdat haar toegang tot medische zorg zou zijn ontzegd.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.
2 uur geleden