Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: OM puzzelt met bewijs over vergisontvoering Cruquius

Advocaten: OM puzzelt met bewijs over vergisontvoering Cruquius

SCHIPHOL (ANP) - De advocaten van de verdachten van de vergisontvoering in Cruquius vinden dat het Openbaar Ministerie onvoldoende bewijs in de zaak heeft aangeleverd. Ze spreken van "puzzelstukjes waarmee het OM de rechtbank probeert te overtuigen". Maandag begonnen in de rechtbank op Schiphol de eerste pleidooien in het strafproces, waarin advocaten voor vrijspraak hebben gepleit.

De zaak gaat over de ontvoering van een 56-jarige man uit Hoofddorp op 5 augustus 2021. Onder bedreiging van een vuurwapen is hij met fysiek geweld in een bestelbus geduwd en vastgehouden in Gouda en Delft. Ruim vijf dagen later werd hij vrijgelaten in Delft, toen bleek dat de ontvoerders zich hadden vergist.

In de eerste drie pleidooien stonden de advocaten stil bij het gepresenteerde bewijsmateriaal. Dat bestaat uit onder meer DNA-sporen van hun cliënten in de gebruikte auto's, camerabeelden, reisbewegingen aan de hand van telefoons en getuigenverklaringen met signalementen. "Het zijn sterke aanwijzingen, maar inzoomend op de belastende elementen is het niet voldoende voor wettig en overtuigend bewijs", zei Guy Weski, de advocaat van Laurence G. (24) uit Rotterdam. Tegen G. is vrijdag een celstraf van vijf jaar en zes maanden geëist.

Disproportioneel

G. werd op de avond van de ontvoering met vijf anderen in Gouda aangehouden, nadat getuigen hadden gezien dat ze zwarte kleding weggooiden, kentekens aan het verwisselen waren en telefoons kapotgooiden. Deze groep kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor het geweld in de dagen daarna, vindt Weski. Hij noemt de strafeis disproportioneel en denkt dat het OM hoog heeft ingezet door de media-aandacht voor de zaak.

In Gouda werd twee dagen na de ontvoering de auto teruggevonden van het slachtoffer. Daarin zat het DNA van de 26-jarige Perry A. (27) uit Delft, wiens DNA ook is gevonden op weggegooide sigarettenpeuken in Hoofddorp. Zijn advocaat Laura Versluis betoogde dat niet duidelijk is wanneer het DNA-spoor in de auto terecht is gekomen. Het kan ook na het handenschudden indirect op het stuur en de versnellingspook terecht zijn gekomen, zei ze.

Laatste woord

De verdachten zwegen tijdens het proces. Donderdag krijgen ze het laatste woord. In oktober staan nog twee verdachten terecht. De rechtbank doet op 20 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

15 minuten geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

3 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

4 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

5 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

6 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

8 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

12 uur geleden