Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: MH17-verdachte niet verantwoordelijk voor tragedie

Advocaten: MH17-verdachte niet verantwoordelijk voor tragedie

SCHIPHOL (ANP) - De advocaten van MH17-verdachte Oleg Poelatov hebben maandag, op de elfde dag van hun pleidooi, betoogd dat de Rus niets wist van een Buk-raket, het wapen waarmee het vliegtuig vermoedelijk uit de lucht is geschoten. Zij vinden dat hij vrijgesproken moet worden. Er is een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Poelatov en drie medeverdachten.

Vlucht MH17 van Malaysia Airlines werd neergehaald op 17 juli 2014 in Oost-Oekraïne, waar op dat moment ook een gewapende strijd gaande was. Alle 298 inzittenden kwamen hierbij om het leven. Onder hen waren veel Nederlanders.

Volgens het Openbaar Ministerie is op afgeluisterde telefoongesprekken te horen dat Poelatov het over de Buk-raket heeft. Zijn advocaat Sabine ten Doesschate betwist dat. "Cliënt is niet een van de mensen die voor deze tragedie verantwoordelijk is."

Uitspraak

Drie weken geleden begon de verdediging met het pleidooi. Woensdagmiddag wordt het afgerond. De advocaten zijn zeer gedetailleerd op alle onderdelen van de verdenkingen ingegaan. Volgens hen is er geen bewijs tegen Poelatov.

De Rus is de enige van de vier verdachten die zich door advocaten laat vertegenwoordigen. De anderen - rebellenleider Igor Girkin, zijn rechterhand Sergej Doebinski en garnizoenscommandant Leonid Chartsjenko - hebben geen gehoor gegeven aan oproepen om in de rechtbank te verschijnen.

De rechtbank heeft de uitspraak in de omvangrijke zaak gepland voor de tweede helft van dit jaar.

Meer uit Binnenland

Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

17 minuten geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

26 minuten geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

1 uur geleden
Nederland stuurt alleenstaande asielmannen weer terug naar België

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil alleenstaande mannelijke asielzoekers weer terugsturen naar België. Europese landen mogen asielzoekers terugsturen naar het land waar zij zich als eerste hebben gemeld. Maar de Raad van State verbood afgelopen zomer om alleenstaande mannen terug te sturen naar het zuidelijke buurland, omdat zij daar volgens de hoge bestuursrechter slecht worden opgevangen. De minister gaat deze mensen per direct weer terugsturen, omdat zij volgens hem nu wel een opvangplaats kunnen krijgen.

1 uur geleden
Cameratoezicht rond mogelijke kampioenswedstrijd PSV bij Telstar

VELSEN (ANP) - Bij het stadion in Velsen-Zuid waar zondag de Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en PSV wordt gespeeld, wordt die middag en avond cameratoezicht gehouden. De burgemeester van de Noord-Hollandse gemeente heeft dat besloten na recente ongeregeldheden rond het stadion.

1 uur geleden
OM eist tbs met dwangverpleging voor doden vrouw Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Khalid A. voor het doden van een 30-jarige vrouw op 1 februari vorig jaar. Dat gebeurde in zijn woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West. A. stak de vrouw meer dan veertig keer en sneed haar keel door. "Bij uitstek een zinloze dood", aldus de officier van justitie. "Een vreselijk drama."

1 uur geleden
Tientallen demonstranten bij bezoek Willem-Alexander aan Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag begonnen aan zijn bezoek aan Aruba. De koning ontmoet er onder anderen fractievoorzitters van de Staten van Aruba en de ministerraad in Fort Zoutman, een voormalig fort en museum in Oranjestad. Voor de ingang van het fort stonden zo'n vijftig demonstranten.

2 uur geleden