Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: medeverdachte moord Peter R. de Vries moet vrijkomen

Advocaten: medeverdachte moord Peter R. de Vries moet vrijkomen

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van Kamil E., verdacht van de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries, vinden dat hij op vrije voeten moet komen. Volgens hen is er onvoldoende bewijs dat hij iets met de moord te maken heeft.

De 35-jarige Pool zelf ontkent in alle toonaarden. Hij heeft iemand op en neer naar Amsterdam gereden op de dag dat De Vries werd neergeschoten, vertelde hij eerder al, maar hij had geen weet van een moord. Ook dat hij een week daarvoor tijdens een mogelijke voorverkenning in Amsterdam is gezien, ontkent hij. "Ik ben niet de persoon op die camerabeelden, ik was bij mijn moeder", zei hij maandag nogmaals.

Volgens E. zou zijn bezoekje aan zijn moeder op beveiligingsbeelden te zien zijn. Deze zijn echter bij inbeslagname van een SD-kaart gewist door de politie. Waarom dat is gebeurd, is nog niet duidelijk.

Mogelijke verlenging

In de rechtbank Amsterdam is maandag de tweede voorbereidende zitting in deze zaak. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat E. ook 23 juni al in Amsterdam was voor een voorverkenning. Die dag was hij wel in de hoofdstad, zegt hij. "Maar ik heb niets met de zaak te maken."

Het OM ziet dat totaal anders en is het niet eens met de advocaten dat er onvoldoende redenen zijn om E. nog vast te houden. De rechtbank beslist later maandagmiddag over mogelijke verlenging van de voorlopige hechtenis.

Schutter

Medeverdachte Delano G., die maandag verstek liet gaan, wordt ervan verdacht dat hij de schutter was. Zijn advocaten hebben niet gevraagd om hem vrij te laten.

De Vries is op 6 juli neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in Amsterdam, na een optreden in het programma RTL Boulevard. Hij bezweek negen dagen later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen. Het OM zei maandag dat het er "alle schijn" van heeft dat de moord verband houdt met de werkzaamheden van De Vries. Hij stond sinds de zomer van 2020 Nabil B. bij, de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo rond hoofdverdachte Ridouan Taghi. In 2018 en 2019 werden respectievelijk de broer en de advocaat van de kroongetuige vermoord. De moord op De Vries is mede daardoor "ingeslagen als een bom".

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

6 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

8 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

10 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

11 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

12 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

13 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

16 uur geleden