Advocaten: Maxwell kreeg geen eerlijk proces door jurylid
NEW YORK (ANP) - De advocaten van Epstein-vertrouweling Ghislaine Maxwell hebben onderzoek gedaan naar een jurylid in haar proces. Die zou misleidende antwoorden hebben gegeven bij het selecteren van de jury. Het team van Maxwell wil het resultaat van het onderzoek geheim houden tot het jurylid zelf gehoord kan worden, bericht de krant The Times.
Maxwell is eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen om misbruikt te worden door de steenrijke Jeffrey Epstein. Een jurylid in haar zaak gaf vervolgens meerdere interviews. Hij noemt zich Scotty David en zou zelf het slachtoffer zou zijn geweest van seksueel misbruik. Het jurylid zou zijn eigen ervaringen hebben gebruikt om juryleden te overtuigen die twijfelden aan de schuld van Maxwell.
Na die interviews ontstond discussie over de vraag of het jurylid in aanloop naar het proces een vragenformulier goed had ingevuld. Een jury moet in de VS oordelen over de vraag of een verdachte schuldig is. Kandidaten voor de jury moeten eerst vragen beantwoorden, zodat beoordeeld kan worden of ze wel voldoende objectief zijn. Op het formulier stond ook een vraag over seksueel misbruik.
De advocaten van Maxwell hebben bij de rechter geklaagd dat hun cliënt door toedoen van het jurylid geen eerlijk proces heeft gehad. Ze vinden dat de rechtszaak overgedaan moet worden. Als de rechter dat verzoek afwijst, hoort Maxwell naar verwachting in juni welke straf ze krijgt.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
1 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
1 uur geledenGOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
1 uur geleden