Advocaten: Maxwell kreeg geen eerlijk proces door jurylid
NEW YORK (ANP) - De advocaten van Epstein-vertrouweling Ghislaine Maxwell hebben onderzoek gedaan naar een jurylid in haar proces. Die zou misleidende antwoorden hebben gegeven bij het selecteren van de jury. Het team van Maxwell wil het resultaat van het onderzoek geheim houden tot het jurylid zelf gehoord kan worden, bericht de krant The Times.
Maxwell is eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen om misbruikt te worden door de steenrijke Jeffrey Epstein. Een jurylid in haar zaak gaf vervolgens meerdere interviews. Hij noemt zich Scotty David en zou zelf het slachtoffer zou zijn geweest van seksueel misbruik. Het jurylid zou zijn eigen ervaringen hebben gebruikt om juryleden te overtuigen die twijfelden aan de schuld van Maxwell.
Na die interviews ontstond discussie over de vraag of het jurylid in aanloop naar het proces een vragenformulier goed had ingevuld. Een jury moet in de VS oordelen over de vraag of een verdachte schuldig is. Kandidaten voor de jury moeten eerst vragen beantwoorden, zodat beoordeeld kan worden of ze wel voldoende objectief zijn. Op het formulier stond ook een vraag over seksueel misbruik.
De advocaten van Maxwell hebben bij de rechter geklaagd dat hun cliënt door toedoen van het jurylid geen eerlijk proces heeft gehad. Ze vinden dat de rechtszaak overgedaan moet worden. Als de rechter dat verzoek afwijst, hoort Maxwell naar verwachting in juni welke straf ze krijgt.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
3 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
8 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
8 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
15 uur geleden