Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: Maxwell kreeg geen eerlijk proces door jurylid

Advocaten: Maxwell kreeg geen eerlijk proces door jurylid

NEW YORK (ANP) - De advocaten van Epstein-vertrouweling Ghislaine Maxwell hebben onderzoek gedaan naar een jurylid in haar proces. Die zou misleidende antwoorden hebben gegeven bij het selecteren van de jury. Het team van Maxwell wil het resultaat van het onderzoek geheim houden tot het jurylid zelf gehoord kan worden, bericht de krant The Times.

Maxwell is eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen om misbruikt te worden door de steenrijke Jeffrey Epstein. Een jurylid in haar zaak gaf vervolgens meerdere interviews. Hij noemt zich Scotty David en zou zelf het slachtoffer zou zijn geweest van seksueel misbruik. Het jurylid zou zijn eigen ervaringen hebben gebruikt om juryleden te overtuigen die twijfelden aan de schuld van Maxwell.

Na die interviews ontstond discussie over de vraag of het jurylid in aanloop naar het proces een vragenformulier goed had ingevuld. Een jury moet in de VS oordelen over de vraag of een verdachte schuldig is. Kandidaten voor de jury moeten eerst vragen beantwoorden, zodat beoordeeld kan worden of ze wel voldoende objectief zijn. Op het formulier stond ook een vraag over seksueel misbruik.

De advocaten van Maxwell hebben bij de rechter geklaagd dat hun cliƫnt door toedoen van het jurylid geen eerlijk proces heeft gehad. Ze vinden dat de rechtszaak overgedaan moet worden. Als de rechter dat verzoek afwijst, hoort Maxwell naar verwachting in juni welke straf ze krijgt.

Meer uit Buitenland

Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

1 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

1 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

1 uur geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

6 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

7 uur geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van Belgiƫ, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

9 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

9 uur geleden