Advocaten: Maxwell kreeg geen eerlijk proces door jurylid
NEW YORK (ANP) - De advocaten van Epstein-vertrouweling Ghislaine Maxwell hebben onderzoek gedaan naar een jurylid in haar proces. Die zou misleidende antwoorden hebben gegeven bij het selecteren van de jury. Het team van Maxwell wil het resultaat van het onderzoek geheim houden tot het jurylid zelf gehoord kan worden, bericht de krant The Times.
Maxwell is eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen om misbruikt te worden door de steenrijke Jeffrey Epstein. Een jurylid in haar zaak gaf vervolgens meerdere interviews. Hij noemt zich Scotty David en zou zelf het slachtoffer zou zijn geweest van seksueel misbruik. Het jurylid zou zijn eigen ervaringen hebben gebruikt om juryleden te overtuigen die twijfelden aan de schuld van Maxwell.
Na die interviews ontstond discussie over de vraag of het jurylid in aanloop naar het proces een vragenformulier goed had ingevuld. Een jury moet in de VS oordelen over de vraag of een verdachte schuldig is. Kandidaten voor de jury moeten eerst vragen beantwoorden, zodat beoordeeld kan worden of ze wel voldoende objectief zijn. Op het formulier stond ook een vraag over seksueel misbruik.
De advocaten van Maxwell hebben bij de rechter geklaagd dat hun cliënt door toedoen van het jurylid geen eerlijk proces heeft gehad. Ze vinden dat de rechtszaak overgedaan moet worden. Als de rechter dat verzoek afwijst, hoort Maxwell naar verwachting in juni welke straf ze krijgt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
8 uur geleden