Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Advocaten kroongetuige mogelijk anoniem'

'Advocaten kroongetuige mogelijk anoniem'

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank bekijkt hoe tijdens de zittingen komende week de rol van de nieuwe advocaten van kroongetuige Nabil B. eruit gaat zien. De Telegraaf meldde vrijdag dat de advocaat die de kroongetuige bijstond samen met de in september vermoorde Derk Wiersum, ermee stopt. Hij was niet bereikbaar voor commentaar.

De nieuwe advocaten zouden mogelijk in volledige anonimiteit hun cliënt bij gaan staan. "We moeten alles nog bekijken, er is nog geen enkel besluit genomen", aldus een woordvoerder van de rechtbank Amsterdam, waar de zaak onder valt.

Komende week donderdag en vrijdag staan in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol inleidende zittingen gepland in het grote liquidatieproces Marengo rondom de voortvluchtige crimineel Ridouan Taghi. Naar hem wordt gewezen als mogelijke opdrachtgever voor de moord op Wiersum.

Uitzonderlijk

Het is hoogst uitzonderlijk als de advocaten van B. afgeschermd en anoniem hun werk zouden gaan doen. Voor zover bekend is dat in Nederland nog niet eerder gebeurd. Tijdens de vorige zitting van Marengo, die kort na de liquidatie van Wiersum was, werden pers en publiek geweerd. Dat was ook een unieke situatie.

Marengo gaat over een reeks liquidaties in de onderwereld. De moord op de advocaat is hier geen onderdeel van. Onder anderen een neef van Taghi zit vast op verdenking van betrokkenheid bij de moord.

Kort nadat bekend was geworden dat B. kroongetuige werd, is zijn onschuldige broer doodgeschoten.

Meer uit Binnenland

Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

1 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

1 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

3 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

6 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

8 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

15 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

18 uur geleden