Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten in VS: Chinese TikTok beschermt beter tegen verslaving

Advocaten in VS: Chinese TikTok beschermt beter tegen verslaving

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Videoplatform TikTok doet in thuisland China veel meer om verslaving onder kinderen tegen te gaan. Dat zeggen Amerikaanse advocaten die honderden rechtszaken tegen moederbedrijf ByteDance voorbereiden. Zij zien in de Chinese versie een verbetering voor de Amerikaanse en eisen meer informatie over dit verschil, staat in een aanklacht.

ByteDance houdt die deur echter dicht en beweert dat het delen van die data niet relevant is voor deze Amerikaanse zaak. Het concern zegt dat er in elke regio een andere versie van de app is om aan de "verschillende wetten, culturen en prioriteiten" te voldoen.

Het bedrijf achter het populaire platform heeft naar eigen zeggen al toegezegd interne documenten te onderzoeken om de Amerikaanse versie met andere te vergelijken. "Maar het is niet nodig om breed onderzoek te doen naar TikTok in meer dan 150 landen, laat staan een onderzoek naar toepassingen die we alleen in China gebruiken", aldus ByteDance in de gezamenlijke aanklacht.

Achterdochtig

De Amerikaanse advocaten zijn achterdochtig door de weigering van ByteDance om de gegevens te delen. "De versie van het platform in China lijkt kinderen te beschermen op manieren die de Amerikaanse versie kinderen hier niet biedt. Maar ByteDance blijft ervan overtuigd dat alles wat in het buitenland gebeurt, daar ook moet blijven."

De advocaten stellen, net als bij andere socialemediaplatforms zoals Instagram en Snapchat, TikTok verantwoordelijk voor het veroorzaken van verslaving onder jonge gebruikers. Dit doen zij in opdracht van ouders en scholen, die over de gevolgen van het socialemediagebruik hadden geklaagd.

Ondertussen dreigt een verbod voor TikTok in de Verenigde Staten. Om dat te voorkomen, moet ByteDance zijn Amerikaanse onderdelen verkopen, staat in een vorige maand ondertekende wet.

Meer uit Financieel

Trump stopt per direct handelsgesprekken met Canada

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump stopt per direct alle handelsgesprekken met Canada in verband met een Canadese belasting op digitale diensten. Dat meldde Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Ook zei hij dat Canada binnen zeven dagen te horen krijgt welke importheffingen het land krijgt opgelegd.

1 uur geleden
Bruins tevreden over voorwaarden ACM voor RTL-overname van DPG

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eppo Bruins (Media) denkt dat de voorwaarden die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft gesteld aan de overname van RTL door DPG de "onafhankelijkheid van de journalistiek versterken". De ACM ging vrijdag akkoord met de overname na lang gekeken te hebben naar de voorwaarden.

2 uur geleden
KLM wil met loonbod vakbonden tegemoetkomen

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil met een loonbod de vakbonden tegemoetkomen. KLM zegt de nullijn los te zullen laten en nodigt alle tien vakbonden uit voor een zogenoemd multi-overleg op 2 juli waar over vier cao's gesproken wordt. Dat overleg zal dan gaan over loon en looptijd, twee onderwerpen die voor al deze cao's relevant zijn, aldus KLM.

2 uur geleden
Winst voor AEX, Basic-Fit hoger na overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst het weekend ingegaan, mede geholpen door de nieuwe recordstanden op Wall Street. Bij de bedrijven op het Damrak stond fitnessketen Basic-Fit in de schijnwerpers door overnamegeruchten.

4 uur geleden
Vliegveld MAA niet in de buurt van faillissement, zegt provincie

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.

5 uur geleden
Zakenbank meldt overnamegeruchten Basic-Fit, aandeel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.

5 uur geleden
Nike flink hoger op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, met kort na opening van de markt een koerswinst van meer dan 15 procent. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van president Donald Trump. China is momenteel goed voor ongeveer 16 procent van de schoenen die Nike in de Verenigde Staten importeert. De helft van alle Nike-schoenen wordt in Vietnam gemaakt.

6 uur geleden