Advocaten in Trumps strafzaak rond geheime documenten stappen op
WASHINGTON (ANP/RTR) - Twee advocaten die de Amerikaanse oud-president Donald Trump bijstonden in zijn federale strafzaak, zijn teruggetreden. Jim Trusty en John Rowley zeggen zelf te zijn opgestapt. Ze verdedigen hem ook niet meer in de zaak rond de bestorming van het Capitool, op 6 januari 2021.
"Ik wil Jim Trusty en John Rowley bedanken voor hun werk, maar ze moesten het opnemen tegen een heel oneerlijke, corrupte, kwaadaardige en "zieke" groep mensen, zoals we die nooit eerder gezien hebben", zegt Trump op zijn eigen sociale netwerk Truth Social. Hij zegt zich in de zaak, die hij "de Grootste Heksenjacht aller tijden" noemt, te laten bijstaan door advocaat Todd Blanche. Later wordt zijn advocatenteam verder uitgebreid, aldus de oud-president.
Het vertrek van de advocaten volgt enige uren nadat Trump formeel in staat van beschuldiging werd gesteld in een zaak rond geheime documenten die zijn aangetroffen op zijn landgoed Mar-a-Lago in Florida. Volgens Trump is ook zijn medewerker Walt Nauta in staat van beschuldiging gesteld. Hij zou Trump geholpen bij de verplaatsing van de dozen met geheime documenten.
Eerder stapte ook al een belangrijke advocaat van Trump op. Tim Parlatore vertrok half mei om "persoonlijke redenen". "Het heeft niets te maken met een gebrek aan vertrouwen in de zaak", benadrukte hij toen. Er lopen meerdere rechtszaken tegen de oud-president.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
13 minuten geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
45 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
6 uur geleden