Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten in Engeland en Wales gaan staken

Advocaten in Engeland en Wales gaan staken

LONDEN (ANP/DPA) - Advocaten in Engeland en Wales gaan staken om meer loon. De beroepsgroep legt vanaf maandag voor onbepaalde tijd het werk neer. De advocaten vinden onder andere het honorarium dat ze van de staat ontvangen te laag.

Het doel is om "een schijnwerper te richten op de omvang van de crisis", zei Jo Sidhu, voorzitter van de strafrechtadvocatenvereniging, tegen het Britse persbureau PA. Strafrechtadvocaten hebben eerder een tijdelijke staking gehouden en stemden nu met een overweldigende meerderheid voor een staking voor onbepaalde tijd.

De Britse regering noemde de staking eerder "onverantwoordelijk" en vroeg de Orde van Strafrechtadvocaten het plan te heroverwegen. De Orde van Strafrechtadvocaten verwierp het eerdere aanbod van de regering, dat er volgens PA toe zou leiden dat advocaten gemiddeld 7000 pond, omgerekend bijna 8100 euro per jaar meer zouden gaan verdienen. Er bestaat echter onenigheid over het feit dat de verhoogde vergoedingen alleen betaald zou worden voor nieuwe mandaten, niet voor reeds lopende zaken.

Volgens het Britse ministerie van Justitie hebben de stakingen tot dusver geleid tot vertragingen bij 6000 gerechtelijke zittingen. De staking zou het strafrechtstelsel in Engeland en Wales grotendeels tot stilstand kunnen brengen. Veel zaken zullen moeten worden uitgesteld.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

3 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

4 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

5 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

12 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

18 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

18 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

18 uur geleden