Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten in Engeland en Wales gaan staken

Advocaten in Engeland en Wales gaan staken

LONDEN (ANP/DPA) - Advocaten in Engeland en Wales gaan staken om meer loon. De beroepsgroep legt vanaf maandag voor onbepaalde tijd het werk neer. De advocaten vinden onder andere het honorarium dat ze van de staat ontvangen te laag.

Het doel is om "een schijnwerper te richten op de omvang van de crisis", zei Jo Sidhu, voorzitter van de strafrechtadvocatenvereniging, tegen het Britse persbureau PA. Strafrechtadvocaten hebben eerder een tijdelijke staking gehouden en stemden nu met een overweldigende meerderheid voor een staking voor onbepaalde tijd.

De Britse regering noemde de staking eerder "onverantwoordelijk" en vroeg de Orde van Strafrechtadvocaten het plan te heroverwegen. De Orde van Strafrechtadvocaten verwierp het eerdere aanbod van de regering, dat er volgens PA toe zou leiden dat advocaten gemiddeld 7000 pond, omgerekend bijna 8100 euro per jaar meer zouden gaan verdienen. Er bestaat echter onenigheid over het feit dat de verhoogde vergoedingen alleen betaald zou worden voor nieuwe mandaten, niet voor reeds lopende zaken.

Volgens het Britse ministerie van Justitie hebben de stakingen tot dusver geleid tot vertragingen bij 6000 gerechtelijke zittingen. De staking zou het strafrechtstelsel in Engeland en Wales grotendeels tot stilstand kunnen brengen. Veel zaken zullen moeten worden uitgesteld.

Meer uit Financieel

Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

1 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

2 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

3 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

3 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

5 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

5 uur geleden