Advocaten in Engeland en Wales gaan staken
LONDEN (ANP/DPA) - Advocaten in Engeland en Wales gaan staken om meer loon. De beroepsgroep legt vanaf maandag voor onbepaalde tijd het werk neer. De advocaten vinden onder andere het honorarium dat ze van de staat ontvangen te laag.
Het doel is om "een schijnwerper te richten op de omvang van de crisis", zei Jo Sidhu, voorzitter van de strafrechtadvocatenvereniging, tegen het Britse persbureau PA. Strafrechtadvocaten hebben eerder een tijdelijke staking gehouden en stemden nu met een overweldigende meerderheid voor een staking voor onbepaalde tijd.
De Britse regering noemde de staking eerder "onverantwoordelijk" en vroeg de Orde van Strafrechtadvocaten het plan te heroverwegen. De Orde van Strafrechtadvocaten verwierp het eerdere aanbod van de regering, dat er volgens PA toe zou leiden dat advocaten gemiddeld 7000 pond, omgerekend bijna 8100 euro per jaar meer zouden gaan verdienen. Er bestaat echter onenigheid over het feit dat de verhoogde vergoedingen alleen betaald zou worden voor nieuwe mandaten, niet voor reeds lopende zaken.
Volgens het Britse ministerie van Justitie hebben de stakingen tot dusver geleid tot vertragingen bij 6000 gerechtelijke zittingen. De staking zou het strafrechtstelsel in Engeland en Wales grotendeels tot stilstand kunnen brengen. Veel zaken zullen moeten worden uitgesteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.
3 uur geledenNAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
4 uur geleden