Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten hoofdverdachte Marengo-proces leggen verdediging neer

Advocaten hoofdverdachte Marengo-proces leggen verdediging neer

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van Saïd R., hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo en vermeende rechterhand van Ridouan Taghi, hebben de verdediging neergelegd. Dat bevestigt advocaat Christian Flokstra na berichtgeving van NU.nl.

Flokstra en Nico Meijering stonden R. bij. Waarom zij vorige week de verdediging hebben neergelegd, kan Flokstra donderdag niet vertellen. "Inhoudelijk kan ik er niets over zeggen", aldus de advocaat.

De 48-jarige R. werd begin vorig jaar in Colombia gearresteerd en zit daar nog altijd in de cel. Het is nog niet duidelijk wanneer hij aan Nederland wordt uitgeleverd. Eerder deze week stond een verhoor gepland van R. via een videoverbinding met Nederland. Dat zou niet soepel zijn verlopen, omdat R. voor de camera weigerde te verschijnen.

Het monsterproces rond meerdere liquidaties en pogingen daartoe wordt waarschijnlijk vanaf volgende maand inhoudelijk behandeld. Aanvankelijk zou dat aanstaande maandag zijn, maar in verband met de huidige coronacrisis is dat met zeker een aantal weken uitgesteld. Of het neerleggen van de verdediging nog effect heeft op de zaak, is niet duidelijk. R. zal nu een nieuwe advocaat moeten zoeken.

De rechtbank Amsterdam verwacht tot zeker juni volgend jaar met de zaak bezig te zijn.

Meer uit Binnenland

Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

50 minuten geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

9 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

10 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

11 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

16 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

19 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

23 uur geleden