Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: Google wil genderdiscriminatiezaak schikken

Advocaten: Google wil genderdiscriminatiezaak schikken

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Google is bereid 118 miljoen dollar (ruim 112 miljoen euro) te betalen om een rechtszaak vanwege genderdiscriminatie te schikken. Dat zeggen advocatenkantoren die 15.500 vrouwelijke werknemers van het bedrijf vertegenwoordigen. Ook lichten onafhankelijke experts het personeelsbeleid van het bedrijf door en kijken onder meer naar de manier waarop er wordt geworven.

"Als vrouw die haar hele carrière in de tech-industrie heeft doorgebracht, ben ik optimistisch dat de acties die Google als onderdeel van deze schikking heeft ondernomen, zullen zorgen voor meer gelijkheid voor vrouwen", zei Holly Pease, een van de vrouwen die de zaak heeft aangespannen.

Volgens de vrouwelijke medewerksters betaalt Google hen ruim 16.500 dollar per jaar minder dan mannen die "in dezelfde situatie verkeren". Dat zou blijken uit een analyse van David Neumark, een econoom aan de Universiteit van Californië in Irvine.

De schikking moet nog door de rechtbank worden goedgekeurd.

Meer uit Financieel

NVM: dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht

UTRECHT (ANP) - In de Nederlandse winkelstraten zijn dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht. Makelaarsorganisatie NVM Business ziet dat in de eerste negen maanden van dit jaar vooral minder panden groter dan 2000 vierkante meter in gebruik zijn genomen. Wel zijn in de eerste helft van 2025 meer winkelruimten tussen de 500 en 1000 vierkante meter verkocht vanwege het faillissement van Blokker een jaar geleden.

1 uur geleden
Maleisië verliest veel geld aan stroom door illegale cryptomining

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Het elektriciteitsbedrijf van Maleisië heeft sinds 2020 omgerekend bijna 1 miljard euro aan stroom verloren door illegale cryptomining. Volgens de Maleisische minister van Energie vormen deze diefstallen een "ernstige bedreiging voor het nationale energiesysteem".

1 uur geleden
Karremans schort ingreep bij Nexperia op, 'blijk van goede wil'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) heeft zijn ingreep bij Nexperia opgeschort. Dat schrijft hij aan de Tweede Kamer. Karremans legde beperkingen op aan de chipfabrikant, naar eigen zeggen om het weglekken van technologische kennis en kunde naar China te voorkomen.

1 uur geleden
Beleggers Damrak wachten op cijfers Nvidia, AEX bijna onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse effectenbeurs namen woensdag bij de start van de handel een afwachtende houding aan, na de forse verliezen van de afgelopen dagen. De beurshandel staat al weken onder druk door een groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Aandelenhandelaren kijken dan ook vol spanning uit naar de resultaten van Nvidia, die woensdag na het slot van Wall Street op het programma staan. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming op de beurzen richting het einde van het jaar.

2 uur geleden
TikTok verwijderde dit jaar 6,5 miljoen video's om haat en geweld

AMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.

3 uur geleden
DNB: waarde beleggingen huishoudens voor eerst boven 200 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.

3 uur geleden
CPB: hogere defensie-uitgaven zorgen nauwelijks voor extra groei

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.

3 uur geleden