Advocaten: 'Erasmusschutter' snel behandelen, hooguit 25 jaar cel
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam moet Fouad L., de zogenoemde Erasmusschutter, naast een tbs-maatregel geen hogere celstraf opleggen dan 25 jaar. Ook zou hij al tijdens zijn detentie in een tbs-kliniek moeten worden geplaatst, zo hebben donderdag L.'s advocaten betoogd. De bij L. (33) geconstateerde autismespectrumstoornis moet volgens de advocaten zo snel mogelijk worden behandeld, zoals deskundigen hebben geadviseerd.
Het Openbaar Ministerie eiste donderdag dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drievoudige moord. Op 28 september 2023 schoot L. zijn buurmeisje Romy (14) dood, vervolgens haar moeder Marlous (39) en daarna, in het Erasmus Medisch Centrum, docent en arts Jurgen Damen (43). Volgens gedragskundigen is L. verminderd tot sterk verminderd toerekeningsvatbaar.
L.'s advocaten schetsten uitvoerig de periode voorafgaand aan het ontstaan van de gewelddadige plannen van hun cliënt, waarbij hij uiteindelijk een eigen werkelijkheid creëerde die niet strookte met de realiteit.
Levensdoel
Tijdens zijn studie geneeskunde rezen bij sommige docenten twijfels. Dit resulteerde erin dat hij zijn artsendiploma niet zou krijgen. L. wilde naar eigen zeggen al vanaf zijn vijfde levensjaar arts worden. "Zijn enige levensdoel", zei advocaat Marlin Nolte.
De verdachte maakte geen gebruik van zijn laatste woord. "Ik voeg mij naar wat mijn advocaat heeft gezegd", zei hij.
De rechtbank doet uitspraak op 21 februari.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geleden