Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: 'Erasmusschutter' snel behandelen, hooguit 25 jaar cel

Advocaten: 'Erasmusschutter' snel behandelen, hooguit 25 jaar cel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam moet Fouad L., de zogenoemde Erasmusschutter, naast een tbs-maatregel geen hogere celstraf opleggen dan 25 jaar. Ook zou hij al tijdens zijn detentie in een tbs-kliniek moeten worden geplaatst, zo hebben donderdag L.'s advocaten betoogd. De bij L. (33) geconstateerde autismespectrumstoornis moet volgens de advocaten zo snel mogelijk worden behandeld, zoals deskundigen hebben geadviseerd.

Het Openbaar Ministerie eiste donderdag dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drievoudige moord. Op 28 september 2023 schoot L. zijn buurmeisje Romy (14) dood, vervolgens haar moeder Marlous (39) en daarna, in het Erasmus Medisch Centrum, docent en arts Jurgen Damen (43). Volgens gedragskundigen is L. verminderd tot sterk verminderd toerekeningsvatbaar.

L.'s advocaten schetsten uitvoerig de periode voorafgaand aan het ontstaan van de gewelddadige plannen van hun cliënt, waarbij hij uiteindelijk een eigen werkelijkheid creëerde die niet strookte met de realiteit.

Levensdoel

Tijdens zijn studie geneeskunde rezen bij sommige docenten twijfels. Dit resulteerde erin dat hij zijn artsendiploma niet zou krijgen. L. wilde naar eigen zeggen al vanaf zijn vijfde levensjaar arts worden. "Zijn enige levensdoel", zei advocaat Marlin Nolte.

De verdachte maakte geen gebruik van zijn laatste woord. "Ik voeg mij naar wat mijn advocaat heeft gezegd", zei hij.

De rechtbank doet uitspraak op 21 februari.

Meer uit Binnenland

Man (49) opgepakt om miljoenenfraude met subsidies tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.

1 uur geleden
Burgerberaad geeft de politiek klimaatadvies en lesje samenwerken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.

2 uur geleden
ProRail: koperdief knipte zeven kabels door langs het spoor

UTRECHT (ANP) - De verdachte van de koperdiefstal op het treintraject tussen 't Harde en Zwolle heeft in totaal zeven kabels langs het spoor vernield. Halverwege maandagochtend zijn zes van de zeven kabels gerepareerd. "Vanwege de omvang van de schade kost het een hoop tijd om alles te repareren", meldt een woordvoerder van ProRail.

3 uur geleden
Kabinet trekt 250 miljoen euro extra uit voor wapensteun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.

4 uur geleden
Rover en Translink slepen aanbieder dure ov-kaarten voor rechter

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, zijn een rechtszaak gestart tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor "buitensporig hoge tarieven". Volgens de aanklagers zijn meerdere exploitanten door hun toedoen gestopt met het via websites aanbieden van te dure ov-chipkaarten en is Kings Online de laatste uitbater die een halt toegeroepen moet worden.

5 uur geleden
Treinverkeer van en naar Noord-Nederland ernstig verstoord

UTRECHT (ANP) - Van en naar Noord-Nederland rijden maandagochtend veel minder tot geen treinen, meldt ProRail. Het traject tussen Lelystad en Zwolle ligt sinds zondagavond plat, nadat daar veel schade aan het spoor was ontstaan door een poging tot koperdiefstal. Op de enige omreisroute, tussen Amersfoort en Barneveld, is een seinstoring ontstaan. "Hierdoor kunnen ook op dit traject minder treinen rijden", aldus de spoorbeheerder.

6 uur geleden
Treinhinder bij Zwolle door poging koperdiefstal nog tot middag

UTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

6 uur geleden