Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: 'Erasmusschutter' snel behandelen, hooguit 25 jaar cel

Advocaten: 'Erasmusschutter' snel behandelen, hooguit 25 jaar cel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam moet Fouad L., de zogenoemde Erasmusschutter, naast een tbs-maatregel geen hogere celstraf opleggen dan 25 jaar. Ook zou hij al tijdens zijn detentie in een tbs-kliniek moeten worden geplaatst, zo hebben donderdag L.'s advocaten betoogd. De bij L. (33) geconstateerde autismespectrumstoornis moet volgens de advocaten zo snel mogelijk worden behandeld, zoals deskundigen hebben geadviseerd.

Het Openbaar Ministerie eiste donderdag dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drievoudige moord. Op 28 september 2023 schoot L. zijn buurmeisje Romy (14) dood, vervolgens haar moeder Marlous (39) en daarna, in het Erasmus Medisch Centrum, docent en arts Jurgen Damen (43). Volgens gedragskundigen is L. verminderd tot sterk verminderd toerekeningsvatbaar.

L.'s advocaten schetsten uitvoerig de periode voorafgaand aan het ontstaan van de gewelddadige plannen van hun cliënt, waarbij hij uiteindelijk een eigen werkelijkheid creëerde die niet strookte met de realiteit.

Levensdoel

Tijdens zijn studie geneeskunde rezen bij sommige docenten twijfels. Dit resulteerde erin dat hij zijn artsendiploma niet zou krijgen. L. wilde naar eigen zeggen al vanaf zijn vijfde levensjaar arts worden. "Zijn enige levensdoel", zei advocaat Marlin Nolte.

De verdachte maakte geen gebruik van zijn laatste woord. "Ik voeg mij naar wat mijn advocaat heeft gezegd", zei hij.

De rechtbank doet uitspraak op 21 februari.

Meer uit Binnenland

Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

1 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

2 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

2 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

9 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

15 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

20 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

21 uur geleden