Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten: 'Erasmusschutter' snel behandelen, hooguit 25 jaar cel

Advocaten: 'Erasmusschutter' snel behandelen, hooguit 25 jaar cel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam moet Fouad L., de zogenoemde Erasmusschutter, naast een tbs-maatregel geen hogere celstraf opleggen dan 25 jaar. Ook zou hij al tijdens zijn detentie in een tbs-kliniek moeten worden geplaatst, zo hebben donderdag L.'s advocaten betoogd. De bij L. (33) geconstateerde autismespectrumstoornis moet volgens de advocaten zo snel mogelijk worden behandeld, zoals deskundigen hebben geadviseerd.

Het Openbaar Ministerie eiste donderdag dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drievoudige moord. Op 28 september 2023 schoot L. zijn buurmeisje Romy (14) dood, vervolgens haar moeder Marlous (39) en daarna, in het Erasmus Medisch Centrum, docent en arts Jurgen Damen (43). Volgens gedragskundigen is L. verminderd tot sterk verminderd toerekeningsvatbaar.

L.'s advocaten schetsten uitvoerig de periode voorafgaand aan het ontstaan van de gewelddadige plannen van hun cliënt, waarbij hij uiteindelijk een eigen werkelijkheid creëerde die niet strookte met de realiteit.

Levensdoel

Tijdens zijn studie geneeskunde rezen bij sommige docenten twijfels. Dit resulteerde erin dat hij zijn artsendiploma niet zou krijgen. L. wilde naar eigen zeggen al vanaf zijn vijfde levensjaar arts worden. "Zijn enige levensdoel", zei advocaat Marlin Nolte.

De verdachte maakte geen gebruik van zijn laatste woord. "Ik voeg mij naar wat mijn advocaat heeft gezegd", zei hij.

De rechtbank doet uitspraak op 21 februari.

Meer uit Binnenland

Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

5 minuten geleden
Nog vijf gewonden in ziekenhuis na aanrijding Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".

1 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

1 uur geleden
Jeroen Krabbé en Femke Halsema spreken bij Holocaustherdenking

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.

1 uur geleden
Honderden daklozen in extra winteropvang vanwege kou

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.

3 uur geleden
Pathé-bioscopen experimenteren met pauzes bij lange films

DEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.

3 uur geleden
Inspectie keurt kwart getest vuurwerk af, minder dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.

6 uur geleden