Advocaten Djokovic menen dat tennisser in december nog corona had
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft een 'medische vrijstelling' ontvangen om zonder vaccinatiebewijs Australië in te mogen omdat hij in december van vorig jaar nog besmet is geweest met het coronavirus. Dat beweren de advocaten van de Servische nummer 1 van de wereld.
"De datum van de eerste positieve PCR-test werd geregistreerd op 16 december 2021", zeiden ze in een aanvraag bij de federale rechtbank om de annulering van Djokovic' Australische inreisvisum te voorkomen. Maandag dient er een rechtszaak.
Opmerkelijk genoeg zou Djokovic een dag na zijn positieve PCR-test nog in het openbaar zijn verschenen. Belgrade Tennis Association plaatste op 17 december op sociale media foto's van Djokovic die prijzen uitreikte aan jonge tennissers. Zij gingen ook met hem op de foto en Djokovic droeg daarbij geen mondkapje.
Medische vrijstelling
Djokovic arriveerde eerder deze week in Melbourne en dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om zonder vaccinatiebewijs het land in te kunnen. De Australische autoriteiten beweerden echter dat Djokovic onvoldoende bewijs had om aan te kunnen tonen waarom hij daar recht op had.
De 34-jarige Djokovic zit momenteel vast in een hotel in Melbourne. Hij hoopt over ruim een week op te kunnen gaan voor zijn tiende Australian Open-titel.
Djokovic heeft gevraagd het hotel, waar hij verblijft tussen onder meer asielzoekers, te mogen verlaten om de training te kunnen hervatten. Volgens de advocaten is zijn verzoek afgewezen.
Renata Voracova
De Tsjechische tennisster Renata Voracova verblijft in hetzelfde hotel als Djokovic en zij omschreef de omstandigheden "als in een gevangenis". De dubbelspecialiste speelde al een toernooi in Australië en haar visum werd later ongeldig verklaard. "Het was als in een actiefilm, helemaal niet prettig. Ik snap niet waarom ze na een week naar me toe komen om te zeggen: de regels die eerder golden, gelden nu niet meer", aldus Voracova.
Djokovic testte in juni van 2020 ook positief op het coronavirus. Hij deed anderhalf jaar geleden mee aan de zogenoemde Adria Tour, een demonstratie-evenement dat op zijn initiatief in Belgrado (Servië) en Zadar (Kroatië) plaatsvond.
De beelden van dat toernooi zorgden voor verontwaardiging in en buiten de tenniswereld. Wegens versoepelde maatregelen in Servië en Kroatië zaten de tribunes vol en de spelers schudden elkaar de hand. Na afloop van de partijen vierden zij ook gezamenlijk feest.
De Australian Open begint op maandag 17 januari.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden