Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten Djokovic menen dat tennisser in december nog corona had

Advocaten Djokovic menen dat tennisser in december nog corona had

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft een 'medische vrijstelling' ontvangen om zonder vaccinatiebewijs Australië in te mogen omdat hij in december van vorig jaar nog besmet is geweest met het coronavirus. Dat beweren de advocaten van de Servische nummer 1 van de wereld.

"De datum van de eerste positieve PCR-test werd geregistreerd op 16 december 2021", zeiden ze in een aanvraag bij de federale rechtbank om de annulering van Djokovic' Australische inreisvisum te voorkomen. Maandag dient er een rechtszaak.

Opmerkelijk genoeg zou Djokovic een dag na zijn positieve PCR-test nog in het openbaar zijn verschenen. Belgrade Tennis Association plaatste op 17 december op sociale media foto's van Djokovic die prijzen uitreikte aan jonge tennissers. Zij gingen ook met hem op de foto en Djokovic droeg daarbij geen mondkapje.

Medische vrijstelling

Djokovic arriveerde eerder deze week in Melbourne en dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om zonder vaccinatiebewijs het land in te kunnen. De Australische autoriteiten beweerden echter dat Djokovic onvoldoende bewijs had om aan te kunnen tonen waarom hij daar recht op had.

De 34-jarige Djokovic zit momenteel vast in een hotel in Melbourne. Hij hoopt over ruim een week op te kunnen gaan voor zijn tiende Australian Open-titel.

Djokovic heeft gevraagd het hotel, waar hij verblijft tussen onder meer asielzoekers, te mogen verlaten om de training te kunnen hervatten. Volgens de advocaten is zijn verzoek afgewezen.

Renata Voracova

De Tsjechische tennisster Renata Voracova verblijft in hetzelfde hotel als Djokovic en zij omschreef de omstandigheden "als in een gevangenis". De dubbelspecialiste speelde al een toernooi in Australië en haar visum werd later ongeldig verklaard. "Het was als in een actiefilm, helemaal niet prettig. Ik snap niet waarom ze na een week naar me toe komen om te zeggen: de regels die eerder golden, gelden nu niet meer", aldus Voracova.

Djokovic testte in juni van 2020 ook positief op het coronavirus. Hij deed anderhalf jaar geleden mee aan de zogenoemde Adria Tour, een demonstratie-evenement dat op zijn initiatief in Belgrado (Servië) en Zadar (Kroatië) plaatsvond.

De beelden van dat toernooi zorgden voor verontwaardiging in en buiten de tenniswereld. Wegens versoepelde maatregelen in Servië en Kroatië zaten de tribunes vol en de spelers schudden elkaar de hand. Na afloop van de partijen vierden zij ook gezamenlijk feest.

De Australian Open begint op maandag 17 januari.

Meer uit Sport

De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

57 minuten geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

1 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

2 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

14 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

15 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

18 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

18 uur geleden