Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten bepleiten weer vrijspraak hoofdverdachte liquidaties

Advocaten bepleiten weer vrijspraak hoofdverdachte liquidaties

SCHIPHOL (ANP) - De advocaten van Delano R., hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Eris, hebben voor het Amsterdamse gerechtshof opnieuw gepleit voor vrijspraak. "Het dossier bevat onvoldoende bewijs voor R.'s betrokkenheid in welke vorm dan ook", concludeerden zij maandag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.

Deze conclusie trokken de raadslieden twee jaar geleden ook in hun pleidooi voor de rechtbank, maar die veroordeelde R. destijds tot een levenslange gevangenisstraf, evenals twee medeverdachten.

Op 4 maart eiste het Openbaar Ministerie in hoger beroep tegen R. en vijf medeverdachten levenslang. In totaal staan in Eris negentien verdachten terecht.

Motorclub

De 53-jarige Delano 'Keylow' R., voormalig voorman van de inmiddels verboden motorclub Caloh Wagoh, is volgens justitie de "onmiskenbare" leider van de veronderstelde moordbende. Hij nam opdrachten voor liquidaties aan van Ridouan Taghi en zette deze uit bij diverse moordcommando's, meent het OM. Het proces Eris draait om vijf liquidaties, naast onder meer pogingen daartoe en voorbereidingen daarvoor. "Voor R. waren de liquidaties een verdienmodel", betoogde het OM in de onderbouwing van de strafeis.

Taghi werd vorige maand veroordeeld tot levenslang in het al even grootscheepse liquidatieproces Marengo. Hij heeft hoger beroep aangetekend.

Verklaringen

Het bewijs in Eris berust op een reeks verklaringen van kroongetuige Tony de G. en op een grote hoeveelheid chatberichten tussen de verdachten onderling. Volgens R.'s advocaten is de kroongetuige onbetrouwbaar gebleken.

De dodelijke slachtoffers in Eris zijn Justin Jap Tjong (31 januari 2017, Amsterdam), Farid Souhali (17 april 2017, Den Haag), Jair Wessels (7 juli 2017, Breukelen), Zeki Yumusak (25 juli 2017, Rotterdam) en Stefaan Bogaerts (21 september 2017, Spijkenisse).

Op 6 mei zal het OM reageren op het pleidooi van R.'s advocaten. Het hof zal naar verwachting pas in het najaar uitspraak doen in de zaak.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

41 minuten geleden
Man vast voor mishandeling cabaretier Franciscus in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.

1 uur geleden
Ido Abram vertrekt als artistiek directeur van NFF

UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.

1 uur geleden
NS: vrijdag weer normale dienstregeling na week van vertragingen

UTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.

2 uur geleden
Thema van Koningsspelen is Iedereen Plezier

DEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.

2 uur geleden
Adema en Kolff balen dat 'lekken' rond Lahlah onbestraft blijft

DEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.

2 uur geleden
Leegpompen kelder na brand in Amsterdamse Vondelkerk begonnen

AMSTERDAM (ANP) - De kelder van de Vondelkerk in Amsterdam wordt woensdag leeggepompt. In de kelder staat 70 centimeter bluswater na de grote brand die de kerk in de nieuwjaarsnacht grotendeels verwoestte.

3 uur geleden