Advocate arrestant A2: cliënt kwam van werk en reed te hard
AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdag is aangehouden tijdens een politieactie op de A2 wegens een dreigende situatie rond misdaadverslaggever John van den Heuvel reed te hard en "misschien ook te dicht op auto’s waarvan hij niet wist dat dit de journalist John van den Heuvel en de omringende beveiliging betrof". Dat stelt zijn advocaat Veerle Hammerstein zaterdag in een op Twitter gepubliceerde verklaring.
Volgens Hammerstein heeft haar cliënt vanaf het begin verklaard dat hij van zijn werk kwam. Na een stopteken van de politie zou hij meteen zijn gestopt. Hij "heeft meegewerkt aan het onderzoek", aldus de advocaat. "In zijn auto zijn geen strafbare goederen aangetroffen."
De raadsvrouw stelt dat de verklaring van haar cliënt momenteel wordt geverifieerd. Ook zou onderzoek worden gedaan naar de "overige omstandigheden die voor de politie aanleiding waren om van een dreiging uit te gaan". Hammerstein stelt verder dat de onrust die bij de politie is ontstaan te begrijpen is. Maar volgens haar is het van belang om het onderzoek af te wachten "alvorens mijn cliënt in de media als dader van een zeer ernstig misdrijf neer te zetten". "Nu tot op heden ook niet uitgesloten is dat een en ander op een misverstand berust, verzoek ik de media de privacy van mijn cliënt en van zijn bedrijf te respecteren", besluit ze de verklaring.
36-jarige Utrechter
Vrijdag maakte de politie bekend dat de verdachte die donderdag werd aangehouden bij de politieactie op de A2 een 36-jarige man uit Utrecht is. Het Parool schreef vrijdagavond dat het zou gaan om de 36-jarige Mourad O. uit Utrecht.
Het OM verdenkt de 36-jarige man van het voorbereiden van een misdrijf waar acht jaar of meer jaar gevangenisstraf op staat. De man is vrijdagmiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam. Die bepaalde volgens een woordvoerder van het Landelijk Parket van het OM dat de man nog zeker drie dagen vastzit. Daarna bepaalt het Openbaar Ministerie of de verdachte opnieuw wordt voorgeleid bij de rechter-commissaris, die dan moet beslissen of zijn voorarrest met veertien dagen wordt verlengd.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
46 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
2 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
9 uur geleden