Advocaat zwijgt over mogelijke opvolger Slot
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat heeft vrijwel overal een mening over, maar de 73-jarige Hagenaar wilde zondag niets zeggen over zijn mogelijke opvolger bij Feyenoord. "Het klinkt gek, maar daar bemoei ik me niet mee. Ik heb het gelezen en snel ter kennisgeving aangenomen", zei Advocaat na het duel met Heracles (0-0) over het verrassende ontslag van Arne Slot bij AZ.
Advocaat maakte afgelopen week bekend dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer. De gelouterde trainer wilde daarmee de rust terugbrengen in Rotterdam. De boodschap van Advocaat leidde echter tot veel speculaties. Vrijdag lekte uit dat Feyenoord al heeft gesproken met Slot. De clubleiding van AZ was daarvan niet op de hoogte en besloot zaterdag om de succesvolle trainer te ontslaan.
"Wat moet ik daar mee? Niets, ik heb daar geen invloed op", zei Advocaat. "Het is helemaal niet belangrijk wat ik daar van vind, ik ga niet over de nieuwe trainer van Feyenoord. Het is belangrijk wat Feyenoord vindt. Andere mensen moeten daar antwoord op geven."
Aanvoerder Steven Berghuis wilde inhoudelijk niet ingaan op de mogelijke komst van Slot. "Hij had het bij AZ goed voor elkaar. Maar ik heb ook gelezen dat er interesse is van meerdere clubs", aldus Berghuis. "Ik weet alleen dat onze trainer stopt, verder is er nog niet zoveel bekend. Ja, een trainer is de belangrijkste man in de organisatie bij een voetbalclub. Die bepaalt de norm, de manier van spelen. Een trainer is belangrijker dan de belangrijkste speler."
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
6 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die vorige maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
3 uur geleden