Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: zussen Holleeder pleegden meineed

Advocaat: zussen Holleeder pleegden meineed

SCHIPHOL (ANP) - De zussen Holleeder hebben in het proces tegen hun broer Willem meineed gepleegd in hun verklaringen over de afwikkeling van de criminele erfenis van Cor van Hout. Dat stelde raadsman Sander Janssen donderdag na afloop van een nieuwe zitting in het hoger beroep van Willem Holleeder.

Het Amsterdams gerechtshof doorliep donderdag minutieus de gang van zaken rond de afwikkeling van de criminele nalatenschap van de in 2003 geliquideerde Van Hout, gewezen ‘bloedgabber’ van Willem Holleeder en partner van Sonja Holleeder. Dat gebeurde op basis van uitvoerig onderzoek dat de FIOD eerder naar de zaak deed en op grond van verklaringen die verschillende getuigen hebben afgelegd, tot in de beroepszaak aan toe.

Volgens Janssen is komen vast te staan dat de zussen hebben gelogen over de verkoop van prostitutiepanden aan de Achterdam in Alkmaar en van een villa in Spanje, die aan Van Hout toebehoorden. De raadsman zei donderdag dat zij niet alleen als verdachten in het onderzoek naar die criminele erfenis onwaarheid spraken, maar ook toen ze in de zaak tegen hun broer onder ede stonden als getuige. In de kwestie rond de criminele erfenis schikte Sonja Holleeder na jarenlang onderzoek in 2013 voor ruim een miljoen euro met de Staat.

Nieuwe getuigenverhoren

Janssen sprak van getuigen "die kennelijk zelf de afweging maken waarover ze wel en niet iets willen verklaren en vervolgens ook bepalen of ze ergens de waarheid over spreken". In de rechtszaal vroeg hij tevergeefs een oordeel over de betrouwbaarheid van de zussen van het Openbaar Ministerie. Dat hield de boot af.

In het proces tegen Willem Holleeder (62) hebben zijn zussen belastend over hem verklaard. Hun inbreng speelde vorig jaar een grote rol bij de levenslange gevangenisstraf die de rechtbank hem oplegde voor een serie moordopdrachten, waaronder die op Van Hout. Janssen noemde het "belangrijk" dat de kwestie ronde de criminele erfenis van Van Hout in hoger beroep is uitgediept. "Het gerechtshof moet weten dat het van doen heeft met mensen van wie we nu hebben kunnen vaststellen dat ze niet altijd de waarheid spreken."

De beroepszaak gaat volgende week verder met nieuwe getuigenverhoren. Het gerechtshof verwacht tot eind volgend jaar met de zaak bezig te zijn.

Meer uit Binnenland

Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

2 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

10 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

12 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

17 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

20 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

20 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

20 uur geleden