Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat ziet Super League er wél komen: iedereen zoekt naar geld

Advocaat ziet Super League er wél komen: iedereen zoekt naar geld

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat denkt dat een Super League voor de grootste voetbalclubs ter wereld over een paar jaar alsnog wordt ingevoerd. "Het is wel leuk hoe dit nu geëindigd is, maar ik heb nog steeds het gevoel dat dit over drie, vier jaar weer terug komt hoor", zei de 73-jarige trainer van Feyenoord.

"Iedereen zoekt naar geld. Zeker ploegen als Real Madrid en Barcelona, die altijd 500, 600 miljoen euro schuld hebben. Die zoeken toch het grote geld op", aldus Advocaat. "Daarom zie je ook in de reacties van de voorzitters van Madrid en Barcelona dat ze het eigenlijk niet op willen geven. Misschien hadden de clubs hun boodschap niet goed voorbereid, het verhaal op zich is natuurlijk bepalend. En als je dat soort bedragen kan verdienen, dan moet je wel heel sterk in je schoenen staan."

Twaalf clubs uit Engeland, Spanje en Italië maakten aan het begin van deze week bekend dat ze een Super League willen opzetten. Onder grote druk van zo'n beetje de hele voetbalwereld besloten de meeste ploegen zich al snel terug te trekken uit het bekritiseerde miljardenproject. Alleen Real, Barcelona en Juventus hebben dat nog niet gedaan.

Champions League

De Europese voetbalbond UEFA dreigde in eerste instantie om de Super League-deelnemers per direct uit de Champions League en Europa League te zetten. Toen bleek dat de Super League voorlopig niet van de grond komt, trok de UEFA dat dreigement in. Drie van de betrokken clubs spelen volgende week in de halve finales van de Champions League.

Het UEFA-bestuur liet zich vrijdag bijpraten over de ontwikkelingen "met betrekking tot de zogenaamde Super League", aldus de bond. "Inclusief de opties die de UEFA heeft en welke stappen het overweegt te nemen."

Meer uit Sport

Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

33 minuten geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

34 minuten geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

1 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

2 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

2 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

5 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

13 uur geleden