Advocaat ziet Feyenoord doelpunten makkelijk weggeven
ALKMAAR (ANP) - Trainer Dick Advocaat baalde van de nederlaag van Feyenoord bij AZ (4-2). "We hadden de controle in de eerste helft", zei hij. "We dicteerden de wedstrijd, maar geven de goals zo makkelijk weg."
Feyenoord kwam tweemaal op voorsprong. "Twee keer scoren voor rust in een lastige uitwedstrijd, dat is gewoon goed", stelde de ervaren coach. "Maar als je ziet hoe makkelijk we dan de doelpunten weggeven. Dat mag niet op dit niveau. Daar krijg je als speler ook geen energie van. Normaal kunnen we nog wel knokken als we op achterstand staan. Maar nu lukte dat niet meer."
Justin Bijlow mocht het doel van Feyenoord verdedigen. Hij was weer fit maar ging in de fout bij de 3-2. "Ik ga niet iedereen nu hier de schuld geven", zei Advocaat bij ESPN. "Iedereen weet wel wat hij fout heeft gedaan. Maar dat het beter moet, dat is duidelijk. Dit mag niet zo."
Feyenoord zakte naar de vijfde plaats van de Eredivisie, met een achterstand van 8 punten op het als tweede geklasseerde PSV. De kans is klein dat Feyenoord nog een ticket voor de voorronden van de Champions League verovert, zo besefte ook Advocaat. "Maar de doelstelling blijft kwalificatie voor Europees voetbal", doelde hij op de Europa League of de nieuwe Conference League. "Dat is belangrijk voor de club."
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
3 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
5 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
6 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
8 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
11 uur geleden