Advocaat ziet Feyenoord doelpunten makkelijk weggeven
ALKMAAR (ANP) - Trainer Dick Advocaat baalde van de nederlaag van Feyenoord bij AZ (4-2). "We hadden de controle in de eerste helft", zei hij. "We dicteerden de wedstrijd, maar geven de goals zo makkelijk weg."
Feyenoord kwam tweemaal op voorsprong. "Twee keer scoren voor rust in een lastige uitwedstrijd, dat is gewoon goed", stelde de ervaren coach. "Maar als je ziet hoe makkelijk we dan de doelpunten weggeven. Dat mag niet op dit niveau. Daar krijg je als speler ook geen energie van. Normaal kunnen we nog wel knokken als we op achterstand staan. Maar nu lukte dat niet meer."
Justin Bijlow mocht het doel van Feyenoord verdedigen. Hij was weer fit maar ging in de fout bij de 3-2. "Ik ga niet iedereen nu hier de schuld geven", zei Advocaat bij ESPN. "Iedereen weet wel wat hij fout heeft gedaan. Maar dat het beter moet, dat is duidelijk. Dit mag niet zo."
Feyenoord zakte naar de vijfde plaats van de Eredivisie, met een achterstand van 8 punten op het als tweede geklasseerde PSV. De kans is klein dat Feyenoord nog een ticket voor de voorronden van de Champions League verovert, zo besefte ook Advocaat. "Maar de doelstelling blijft kwalificatie voor Europees voetbal", doelde hij op de Europa League of de nieuwe Conference League. "Dat is belangrijk voor de club."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
16 uur geleden