Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat zet nieuwe spits Pratto direct in de basis bij Feyenoord

Advocaat zet nieuwe spits Pratto direct in de basis bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De Argentijnse spits Lucas Pratto krijgt zondag in de Rotterdamse derby tegen Sparta direct de kans om zich te laten zien bij Feyenoord. Trainer Dick Advocaat is van plan om Pratto gelijk een basisplaats te geven. "Als ik daarmee ga wachten, dan is het seizoen al afgelopen", zei Advocaat.

Feyenoord heeft de 32-jarige Argentijn voor de rest van het seizoen gehuurd van River Plate. Tijd om rustig te wennen krijgt Pratto niet. "Hij is een spits en spitsen weten hoe ze moeten lopen, hoe ze in de bal moeten komen. Hij moet een kapstok zijn voor het elftal. Maar dat kan je alleen maar zien op het veld. Andere jongens hebben al hun kans gekregen en die niet gegrepen, dus ik denk dat ik hem gelijk laat beginnen", aldus Advocaat, die deze week op de training experimenteerde met Nicolai Jørgensen achter de spits in plaats van in de punt van de aanval. "En dat deed hij op zich heel aardig, moet ik zeggen. Misschien is dat wel zijn positie."

Terwijl Feyenoord met een vrijwel lege portemonnee moest zoeken naar een nieuwe spits, telde Ajax een recordbedrag van 22,5 miljoen euro neer voor Sébastien Haller. "Dat geeft wel het verschil aan tussen wat wij kunnen doen en wat ploegen als Ajax en PSV nog steeds kunnen. Wij moeten heel goed kijken wat er mogelijk is en wat dat kost; Ajax en PSV kunnen de spelers halen die zij graag willen hebben. Dat heeft helaas met geld te maken", aldus Advocaat, die het bij de beoordeling van Pratto moest doen met videobeelden en wat zijn Argentijnse verdediger Marcos Senesi over de spits vertelde.

De trainer kan tegen Sparta geen beroep doen op doelman Justin Bijlow, de middenvelders Orkun Kökcü en João Teixeira en spits Robert Bozenik, die allemaal nog herstellende zijn van blessures. Ridgeciano Haps keert na lange afwezigheid wel terug in de groep. Kort voor de winterstop maakten Leroy Fer en Luis Sinisterra al hun rentree.

Meer uit Voetbal

AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

1 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

3 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

3 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

6 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

9 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

23 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

1 dag geleden