Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat wraakt rechtbank in No Surrender-proces

Advocaat wraakt rechtbank in No Surrender-proces

GRONINGEN (ANP) - Advocaat Umut Ural gaat de rechtbank in Groningen wraken omdat voormalig No Surrender-voorman Henk Kuipers niet meer kan getuigen in de zaak tegen zijn cliënt, Theo ten V. Dit laat de raadsman na overleg met Ten V. weten.

Kuipers moest dinsdag in de rechtbank vragen beantwoorden in de zaak tegen voormalig No Surrender-lid Ten V. Herstellende van een recente operatie aan een navelbreuk, vond Kuipers zich fysiek niet in staat om dit te doen. Bovendien was zijn eigen raadsman afwezig.

Zich beroepend op zijn verschoningsrecht verliet Kuipers de zaal. Ural vroeg de rechters om Kuipers op een andere datum te kunnen horen, maar die gingen niet akkoord. Volgens de rechtbank is er voldoende gelegenheid geboden voor een getuigenverhoor, maar beriep Kuipers zich telkens op zijn verschoningsrecht. Dat Kuipers nu niet meer kan getuigen in de zaak tegen Ten V. is dus niet door toedoen van zijn cliënt, stelt Ural. "Hij wil juist graag van de zaak af. Er is geen reden om het proces te vertragen."

Verdacht

Naast Kuipers en Ten V., worden Klaas Otto en Rico R. verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Kuipers en Ten V. zouden ook andere delicten hebben gepleegd. Ten V. wordt tevens verdacht van diefstal met geweld. Volgens planning gaat Kuipers later nog wel getuigen in de zaken tegen Otto en R. Een extra reden om te wraken, aldus Ural. "Mijn cliënt vindt dit oneerlijk."

Het Openbaar Ministerie komt op 28 september met alle strafeisen.

Meer uit Binnenland

Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

19 minuten geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

21 minuten geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

24 minuten geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

3 uur geleden
Onderzoek: 87 procent van vapende mensen gebruikt illegale vapes

DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.

8 uur geleden
Actievoerders bezetten twee spoorlijnen Betuweroute

ELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.

8 uur geleden