Advocaat wil nieuwe spits Pratto nog niet afschrijven
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat wil de nieuwe spits Lucas Pratto in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen AZ, zondag om 16.45 uur, nog niet afschrijven. De trainer van Feyenoord gaat tijdens de tweede seizoenshelft per wedstrijd kijken welke spits hij opstelt.
"Laten we het even afwachten. Nicolai heeft een wedstrijd tegen Ajax gespeeld en nu wil ik het wel op de langere termijn zien", zei Advocaat over Jørgensen, die wat beter in vorm lijkt te komen en in het duel met Ajax (1-0) een goede indruk achterliet.
"Maar we moeten Pratto niet meteen neerhalen. Hij is twee weken geleden gekomen, is op zoek gegaan naar een huis en heeft een keer of vier of vijf meegetraind. Dan kun je niet meteen verwachten dat hij de sterren van de hemel speelt."
Volgens Advocaat mag je de situatie nooit vergelijken met die van Sébastien Haller, die wel meteen zijn waarde heeft getoond voor Ajax. "Daar gaan we het toch niet over hebben hè? Hij heeft 25 miljoen gekost en Pratto 4 ton. Als een speler vele malen minder kost, dan zijn het vaak kwalitatief mindere spelers. Als hij al zijn waarde heeft ten opzichte van Jørgensen, dan doen we het goed, toch?", zei Advocaat licht geïrriteerd.
"Ik bekijk het nu per wedstrijd, althans dat was ik wel van plan. We hebben nu ook gezien dat Nicolai met drie wedstrijden per week problemen heeft. Dus dan zetten we er iemand anders neer."
Advocaat gaat zaterdag met Pratto om tafel zitten. "Dan komt Zeljko Petrovic erbij, want hij spreekt de taal. Ik praat niet zoveel met Pratto, maar ik ben ook niet zo iemand die telkens met iemand gaat zitten. Spelers moeten het laten zien op trainingen en wedstrijden. Of ik hem zaterdag ga vertellen dat hij niet gaat spelen? Dat zou kunnen."
Feyenoord kan tegen AZ niet beschikken over Orkun Kökçü.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
2 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden