Advocaat wil dat KNVB nu al FC Groningen - Feyenoord afgelast
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord vindt dat de KNVB nu al moet besluiten om de uitwedstrijd van zijn club tegen FC Groningen te schrappen. "Afgelasten, natuurlijk. We krijgen zaterdagavond en zondag dingen die we twintig jaar niet hebben meegemaakt", zei Advocaat over het voorspelde winterweer. "Dan ga je toch niet zitten wachten?"
De KNVB besloot vrijdag al om drie wedstrijden die voor zaterdagavond op het programma stonden te vervroegen. "Dat heeft de KNVB heel goed gedaan", aldus Advocaat. "Maar ze weten toch ook wat er in de loop van zaterdagavond gaat gebeuren. Dan hoef je toch niet te wachten?"
FC Groningen - Feyenoord staat voor zondag 14.30 uur op het programma. "Ik ga er vanuit dat bij de KNVB verstandige mensen zitten, die in het coronaproces alle informatie van specialisten zijn nagegaan. Het is nu ook heel duidelijk wat de specialisten op weergebied zeggen. Ik kan me niet voorstellen dat ze dat bij de KNVB op een andere manier gaan interpreteren. Een paar jaar geleden werd FC Utrecht - Feyenoord op het laatste moment afgelast. De spelersbus van Feyenoord schoof toen op de terugweg van de ene naar de andere kant van de weg. Toen hebben ze gezegd: dit mogen we nooit meer meemaken. En het wordt zondag nog zoveel keer erger. Dan is de keuze toch niet zo moeilijk?"
Als de wedstrijd in Groningen doorgaat, dan stappen Advocaat en zijn spelers zondagochtend in de bus. "Maar ik ga er wel vanuit dat ze vanwege de weersomstandigheden zaterdagmiddag een beslissing nemen."
Advocaat wil tegen Groningen vasthouden aan het elftal dat vorige week PSV met 3-1 versloeg, dus met Bryan Linssen in de spits. "Ik vind hem op dit moment goed spelen. Hij scoort makkelijk, op de training ook. Ik heb eigenlijk geen reden om na de wedstrijd tegen PSV het elftal te wijzigen."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
8 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
45 minuten geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
2 uur geleden