Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat wil dat KNVB nu al FC Groningen - Feyenoord afgelast

Advocaat wil dat KNVB nu al FC Groningen - Feyenoord afgelast

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord vindt dat de KNVB nu al moet besluiten om de uitwedstrijd van zijn club tegen FC Groningen te schrappen. "Afgelasten, natuurlijk. We krijgen zaterdagavond en zondag dingen die we twintig jaar niet hebben meegemaakt", zei Advocaat over het voorspelde winterweer. "Dan ga je toch niet zitten wachten?"

De KNVB besloot vrijdag al om drie wedstrijden die voor zaterdagavond op het programma stonden te vervroegen. "Dat heeft de KNVB heel goed gedaan", aldus Advocaat. "Maar ze weten toch ook wat er in de loop van zaterdagavond gaat gebeuren. Dan hoef je toch niet te wachten?"

FC Groningen - Feyenoord staat voor zondag 14.30 uur op het programma. "Ik ga er vanuit dat bij de KNVB verstandige mensen zitten, die in het coronaproces alle informatie van specialisten zijn nagegaan. Het is nu ook heel duidelijk wat de specialisten op weergebied zeggen. Ik kan me niet voorstellen dat ze dat bij de KNVB op een andere manier gaan interpreteren. Een paar jaar geleden werd FC Utrecht - Feyenoord op het laatste moment afgelast. De spelersbus van Feyenoord schoof toen op de terugweg van de ene naar de andere kant van de weg. Toen hebben ze gezegd: dit mogen we nooit meer meemaken. En het wordt zondag nog zoveel keer erger. Dan is de keuze toch niet zo moeilijk?"

Als de wedstrijd in Groningen doorgaat, dan stappen Advocaat en zijn spelers zondagochtend in de bus. "Maar ik ga er wel vanuit dat ze vanwege de weersomstandigheden zaterdagmiddag een beslissing nemen."

Advocaat wil tegen Groningen vasthouden aan het elftal dat vorige week PSV met 3-1 versloeg, dus met Bryan Linssen in de spits. "Ik vind hem op dit moment goed spelen. Hij scoort makkelijk, op de training ook. Ik heb eigenlijk geen reden om na de wedstrijd tegen PSV het elftal te wijzigen."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

9 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

9 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

9 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

10 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

12 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

12 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

13 uur geleden