Advocaat wil dat KNVB nu al FC Groningen - Feyenoord afgelast
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord vindt dat de KNVB nu al moet besluiten om de uitwedstrijd van zijn club tegen FC Groningen te schrappen. "Afgelasten, natuurlijk. We krijgen zaterdagavond en zondag dingen die we twintig jaar niet hebben meegemaakt", zei Advocaat over het voorspelde winterweer. "Dan ga je toch niet zitten wachten?"
De KNVB besloot vrijdag al om drie wedstrijden die voor zaterdagavond op het programma stonden te vervroegen. "Dat heeft de KNVB heel goed gedaan", aldus Advocaat. "Maar ze weten toch ook wat er in de loop van zaterdagavond gaat gebeuren. Dan hoef je toch niet te wachten?"
FC Groningen - Feyenoord staat voor zondag 14.30 uur op het programma. "Ik ga er vanuit dat bij de KNVB verstandige mensen zitten, die in het coronaproces alle informatie van specialisten zijn nagegaan. Het is nu ook heel duidelijk wat de specialisten op weergebied zeggen. Ik kan me niet voorstellen dat ze dat bij de KNVB op een andere manier gaan interpreteren. Een paar jaar geleden werd FC Utrecht - Feyenoord op het laatste moment afgelast. De spelersbus van Feyenoord schoof toen op de terugweg van de ene naar de andere kant van de weg. Toen hebben ze gezegd: dit mogen we nooit meer meemaken. En het wordt zondag nog zoveel keer erger. Dan is de keuze toch niet zo moeilijk?"
Als de wedstrijd in Groningen doorgaat, dan stappen Advocaat en zijn spelers zondagochtend in de bus. "Maar ik ga er wel vanuit dat ze vanwege de weersomstandigheden zaterdagmiddag een beslissing nemen."
Advocaat wil tegen Groningen vasthouden aan het elftal dat vorige week PSV met 3-1 versloeg, dus met Bryan Linssen in de spits. "Ik vind hem op dit moment goed spelen. Hij scoort makkelijk, op de training ook. Ik heb eigenlijk geen reden om na de wedstrijd tegen PSV het elftal te wijzigen."
Meer uit Voetbal
DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
9 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
3 uur geleden