Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat wil dat Feyenoord 'verstandig' speelt in Oostenrijk

Advocaat wil dat Feyenoord 'verstandig' speelt in Oostenrijk

KLAGENFURT (ANP) - Trainer Dick Advocaat wil dat Feyenoord donderdagavond gedisciplineerd te werk gaat in de beslissende groepswedstrijd tegen Wolfsberger AC in de Europa League. "We moeten oppassen dat we niet dezelfde fouten maken als in de laatste weken. Geen gele of rode kaarten pakken en evenmin snel een goal tegen krijgen. Want dan wordt het heel moeilijk. We zullen heel verstandig moeten voetballen. We kunnen ook in de laatste minuten nog een of twee goals maken."

Feyenoord moet winnen in Klagenfurt om als nummer 2 in groep K door te gaan naar de volgende ronde. Wolfsberger AC heeft genoeg aan een gelijkspel. In de Kuip verloor Feyenoord ruim een maand geleden met 4-1 van de Oostenrijkse club, onder meer door drie benutte penalty's. Volgens Advocaat was destijds van onderschatting aan Rotterdamse kant geen sprake.

"Er zaten in die wedstrijd een aantal heel vervelende momenten voor ons", blikte Advocaat terug. "Ik heb nog nooit meegemaakt dat ik drie strafschoppen tegen kreeg in één wedstrijd. Die werden ook wel heel makkelijk gegeven door de scheidsrechter, die niet best in vorm was. Nu hebben we een scheidsrechter die in zijn laatste veertien wedstrijden 53 gele kaarten heeft gegeven. Hij staat wel bekend als een goede arbiter. Daar houden we ons dan maar aan vast. We moeten vooral naar onszelf kijken."

Slecht veld

Beide ploegen werkten op de dag voor de wedstrijd de gebruikelijke training elders af vanwege de slechte gesteldheid van het veld in het Wörthersee Stadion. "Ook dat heb ik nog nooit meegemaakt", bromde Advocaat. "Maar het veld ziet er inderdaad heel slecht uit. Daar zullen beide ploegen last van hebben. We zullen onze speelwijze moeten aanpassen, zeker qua opbouw. Als je nu in de defensie risico's neemt, kan dat heel verkeerd aflopen."

Bij Feyenoord zijn aanvaller Luis Sinisterra en middenvelder Leroy Fer weer van de partij. Sinisterra liep begin dit jaar een zware knieblessure op. Fer was sinds half oktober uit de roulatie vanwege een hamstringblessure. "Beiden kunnen invallen, de een misschien wat langer dan de ander", zei Advocaat, die ook weer over de herstelde aanvaller Bryan Linssen kan beschikken. "Maar we gaan geen risico's nemen. Het belangrijkste is dat de spelers die aan de wedstrijd beginnen meteen bij de les zijn."

Meer uit Voetbal

Real Madrid koploper in La Liga na zege bij Getafe

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga weer overgenomen van FC Barcelona. De ploeg van coach Xabi Alonso deed dat door de uitwedstrijd bij Getafe met 1-0 te winnen.

2 uur geleden
Slot vindt dat Liverpool veel vaker had moeten scoren

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot was kritisch over de efficiëntie van zijn spelers in de met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen Manchester United. Het was de vierde nederlaag op rij voor de Engelse landskampioen. Dat is Liverpool sinds 2014 niet meer overkomen.

3 uur geleden
Panathinaikos speelt gelijk in aanloop naar duel met Feyenoord

THESSALONIKI (ANP) - Panathinaikos reist met een gelijkspel op zak af naar Rotterdam voor het duel met Feyenoord in de Europa League. De Griekse club verspeelde in de competitiewedstrijd tegen Aris in Thessaloniki een voorsprong en speelde met 1-1 gelijk.

5 uur geleden
Heracles-trainer na 'nachtmerrie': ik ben verantwoordelijk

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo-trainer Bas Sibum sprak na de thuisnederlaag van 7-0 tegen Feyenoord van een "nachtmerrie". Een deel van de supporters vroeg om het vertrek van de oud-speler van de club.

6 uur geleden
Kampioen Liverpool lijdt tegen United vierde nederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool lijkt het winnen verleerd. De ploeg van trainer Arne Slot leed tegen Manchester United de vierde nederlaag op rij (1-2). De kampioen verloor de afgelopen weken ook van Crystal Palace, Chelsea en Galatasaray in de Champions League.

6 uur geleden
Van Persie wil dat Feyenoord na 7-0 'nederig en hongerig' blijft

ALMELO (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord vindt het na de ruime zege op Heracles Almelo (0-7) belangrijk dat zijn spelers "hongerig en nederig" blijven. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie in Almelo.

6 uur geleden
Borges draagt eerste treffer als Feyenoorder op aan overleden oma

ALMELO (ANP) - Gonçalo Borges heeft zijn eerste doelpunt als speler van Feyenoord opgedragen aan zijn in september overleden oma. "Het is een lastige tijd geweest, voor mij en mijn familie. Deze is voor mijn oma", sprak de Portugese buitenspeler na de zege van 7-0 van de Rotterdammers bij Heracles Almelo tijdens een persconferentie.

6 uur geleden