Advocaat wil dat Feyenoord 'verstandig' speelt in Oostenrijk
KLAGENFURT (ANP) - Trainer Dick Advocaat wil dat Feyenoord donderdagavond gedisciplineerd te werk gaat in de beslissende groepswedstrijd tegen Wolfsberger AC in de Europa League. "We moeten oppassen dat we niet dezelfde fouten maken als in de laatste weken. Geen gele of rode kaarten pakken en evenmin snel een goal tegen krijgen. Want dan wordt het heel moeilijk. We zullen heel verstandig moeten voetballen. We kunnen ook in de laatste minuten nog een of twee goals maken."
Feyenoord moet winnen in Klagenfurt om als nummer 2 in groep K door te gaan naar de volgende ronde. Wolfsberger AC heeft genoeg aan een gelijkspel. In de Kuip verloor Feyenoord ruim een maand geleden met 4-1 van de Oostenrijkse club, onder meer door drie benutte penalty's. Volgens Advocaat was destijds van onderschatting aan Rotterdamse kant geen sprake.
"Er zaten in die wedstrijd een aantal heel vervelende momenten voor ons", blikte Advocaat terug. "Ik heb nog nooit meegemaakt dat ik drie strafschoppen tegen kreeg in één wedstrijd. Die werden ook wel heel makkelijk gegeven door de scheidsrechter, die niet best in vorm was. Nu hebben we een scheidsrechter die in zijn laatste veertien wedstrijden 53 gele kaarten heeft gegeven. Hij staat wel bekend als een goede arbiter. Daar houden we ons dan maar aan vast. We moeten vooral naar onszelf kijken."
Slecht veld
Beide ploegen werkten op de dag voor de wedstrijd de gebruikelijke training elders af vanwege de slechte gesteldheid van het veld in het Wörthersee Stadion. "Ook dat heb ik nog nooit meegemaakt", bromde Advocaat. "Maar het veld ziet er inderdaad heel slecht uit. Daar zullen beide ploegen last van hebben. We zullen onze speelwijze moeten aanpassen, zeker qua opbouw. Als je nu in de defensie risico's neemt, kan dat heel verkeerd aflopen."
Bij Feyenoord zijn aanvaller Luis Sinisterra en middenvelder Leroy Fer weer van de partij. Sinisterra liep begin dit jaar een zware knieblessure op. Fer was sinds half oktober uit de roulatie vanwege een hamstringblessure. "Beiden kunnen invallen, de een misschien wat langer dan de ander", zei Advocaat, die ook weer over de herstelde aanvaller Bryan Linssen kan beschikken. "Maar we gaan geen risico's nemen. Het belangrijkste is dat de spelers die aan de wedstrijd beginnen meteen bij de les zijn."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
19 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden