Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat wil dat Feyenoord 'verstandig' speelt in Oostenrijk

Advocaat wil dat Feyenoord 'verstandig' speelt in Oostenrijk

KLAGENFURT (ANP) - Trainer Dick Advocaat wil dat Feyenoord donderdagavond gedisciplineerd te werk gaat in de beslissende groepswedstrijd tegen Wolfsberger AC in de Europa League. "We moeten oppassen dat we niet dezelfde fouten maken als in de laatste weken. Geen gele of rode kaarten pakken en evenmin snel een goal tegen krijgen. Want dan wordt het heel moeilijk. We zullen heel verstandig moeten voetballen. We kunnen ook in de laatste minuten nog een of twee goals maken."

Feyenoord moet winnen in Klagenfurt om als nummer 2 in groep K door te gaan naar de volgende ronde. Wolfsberger AC heeft genoeg aan een gelijkspel. In de Kuip verloor Feyenoord ruim een maand geleden met 4-1 van de Oostenrijkse club, onder meer door drie benutte penalty's. Volgens Advocaat was destijds van onderschatting aan Rotterdamse kant geen sprake.

"Er zaten in die wedstrijd een aantal heel vervelende momenten voor ons", blikte Advocaat terug. "Ik heb nog nooit meegemaakt dat ik drie strafschoppen tegen kreeg in één wedstrijd. Die werden ook wel heel makkelijk gegeven door de scheidsrechter, die niet best in vorm was. Nu hebben we een scheidsrechter die in zijn laatste veertien wedstrijden 53 gele kaarten heeft gegeven. Hij staat wel bekend als een goede arbiter. Daar houden we ons dan maar aan vast. We moeten vooral naar onszelf kijken."

Slecht veld

Beide ploegen werkten op de dag voor de wedstrijd de gebruikelijke training elders af vanwege de slechte gesteldheid van het veld in het Wörthersee Stadion. "Ook dat heb ik nog nooit meegemaakt", bromde Advocaat. "Maar het veld ziet er inderdaad heel slecht uit. Daar zullen beide ploegen last van hebben. We zullen onze speelwijze moeten aanpassen, zeker qua opbouw. Als je nu in de defensie risico's neemt, kan dat heel verkeerd aflopen."

Bij Feyenoord zijn aanvaller Luis Sinisterra en middenvelder Leroy Fer weer van de partij. Sinisterra liep begin dit jaar een zware knieblessure op. Fer was sinds half oktober uit de roulatie vanwege een hamstringblessure. "Beiden kunnen invallen, de een misschien wat langer dan de ander", zei Advocaat, die ook weer over de herstelde aanvaller Bryan Linssen kan beschikken. "Maar we gaan geen risico's nemen. Het belangrijkste is dat de spelers die aan de wedstrijd beginnen meteen bij de les zijn."

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

1 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

2 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

5 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

6 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

7 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

13 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden