Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat wil dat Feyenoord 'verstandig' speelt in Oostenrijk

Advocaat wil dat Feyenoord 'verstandig' speelt in Oostenrijk

KLAGENFURT (ANP) - Trainer Dick Advocaat wil dat Feyenoord donderdagavond gedisciplineerd te werk gaat in de beslissende groepswedstrijd tegen Wolfsberger AC in de Europa League. "We moeten oppassen dat we niet dezelfde fouten maken als in de laatste weken. Geen gele of rode kaarten pakken en evenmin snel een goal tegen krijgen. Want dan wordt het heel moeilijk. We zullen heel verstandig moeten voetballen. We kunnen ook in de laatste minuten nog een of twee goals maken."

Feyenoord moet winnen in Klagenfurt om als nummer 2 in groep K door te gaan naar de volgende ronde. Wolfsberger AC heeft genoeg aan een gelijkspel. In de Kuip verloor Feyenoord ruim een maand geleden met 4-1 van de Oostenrijkse club, onder meer door drie benutte penalty's. Volgens Advocaat was destijds van onderschatting aan Rotterdamse kant geen sprake.

"Er zaten in die wedstrijd een aantal heel vervelende momenten voor ons", blikte Advocaat terug. "Ik heb nog nooit meegemaakt dat ik drie strafschoppen tegen kreeg in één wedstrijd. Die werden ook wel heel makkelijk gegeven door de scheidsrechter, die niet best in vorm was. Nu hebben we een scheidsrechter die in zijn laatste veertien wedstrijden 53 gele kaarten heeft gegeven. Hij staat wel bekend als een goede arbiter. Daar houden we ons dan maar aan vast. We moeten vooral naar onszelf kijken."

Slecht veld

Beide ploegen werkten op de dag voor de wedstrijd de gebruikelijke training elders af vanwege de slechte gesteldheid van het veld in het Wörthersee Stadion. "Ook dat heb ik nog nooit meegemaakt", bromde Advocaat. "Maar het veld ziet er inderdaad heel slecht uit. Daar zullen beide ploegen last van hebben. We zullen onze speelwijze moeten aanpassen, zeker qua opbouw. Als je nu in de defensie risico's neemt, kan dat heel verkeerd aflopen."

Bij Feyenoord zijn aanvaller Luis Sinisterra en middenvelder Leroy Fer weer van de partij. Sinisterra liep begin dit jaar een zware knieblessure op. Fer was sinds half oktober uit de roulatie vanwege een hamstringblessure. "Beiden kunnen invallen, de een misschien wat langer dan de ander", zei Advocaat, die ook weer over de herstelde aanvaller Bryan Linssen kan beschikken. "Maar we gaan geen risico's nemen. Het belangrijkste is dat de spelers die aan de wedstrijd beginnen meteen bij de les zijn."

Meer uit Voetbal

Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

6 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

8 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

10 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

14 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

15 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

16 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

17 uur geleden