Advocaat wil bij Feyenoord pas aan einde seizoen balans opmaken
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord wil pas aan het einde van het seizoen de balans opmaken. De Rotterdammers pakten slechts 2 punten uit hun laatste drie competitiewedstrijden en zijn naar de vijfde plaats in de Eredivisie gezakt. Het is voor Advocaat geen reden voor paniek.
"We hebben nog tien wedstrijden te gaan. We kijken straks, aan het einde van het seizoen, waar we staan", zei Advocaat enigszins geïrriteerd in de aanloop naar de thuiswedstrijd zaterdag tegen VVV-Venlo. "Dat ga ik nu toch nog niet doen? Ik vind het allemaal zo voorbarig om nu al conclusies te gaan trekken."
Feyenoord verloor vorige week met 4-2 bij AZ, dat derde staat. "Die nederlaag was in mijn ogen totaal onnodig. We verloren door individuele fouten. Dat mag niet, maar het gebeurt toch. We moeten in de komende wedstrijden laten zien dat we ook kunnen winnen."
Belangrijke periode
De ploeg van Advocaat heeft nog zes thuiswedstrijden en vier uitduels op het programma staan. "Van de komende vier wedstrijden spelen we er drie thuis. Daarin moeten we punten gaan pakken. Voor veel spelers komt er een belangrijke periode aan. Ze spelen ook voor deelname aan de Copa America en het EK. Dat moet genoeg motivatie zijn voor ze om hun stinkende best te doen. Maar het allerbelangrijkste is dat ze dat doen voor Feyenoord."
Advocaat mist tegen VVV de geblesseerde verdediger Bart Nieuwkoop. Aanvaller Christian Conteh, die al het hele seizoen met fysieke problemen kampt, liep vrijdag op de training een hamstringblessure op.
De trainer bevestigde dat huurling Lucas Pratto wat hem betreft weer terug mag naar Argentinië. De spits, tot het einde van het seizoen gehuurd van River Plate, is inmiddels vierde keus. "Dat heeft ook te maken met het feit dat Bozenik eerder fit was dan we hadden verwacht. Maar ik schrijf hem niet af. Misschien schopt hij er in de volgende wedstrijd twee in en zeggen we allemaal: wat een wereldaankoop. Voor dat geld dan."
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
15 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
15 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
16 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
18 uur geleden