Advocaat wil bij Feyenoord pas aan einde seizoen balans opmaken
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord wil pas aan het einde van het seizoen de balans opmaken. De Rotterdammers pakten slechts 2 punten uit hun laatste drie competitiewedstrijden en zijn naar de vijfde plaats in de Eredivisie gezakt. Het is voor Advocaat geen reden voor paniek.
"We hebben nog tien wedstrijden te gaan. We kijken straks, aan het einde van het seizoen, waar we staan", zei Advocaat enigszins geïrriteerd in de aanloop naar de thuiswedstrijd zaterdag tegen VVV-Venlo. "Dat ga ik nu toch nog niet doen? Ik vind het allemaal zo voorbarig om nu al conclusies te gaan trekken."
Feyenoord verloor vorige week met 4-2 bij AZ, dat derde staat. "Die nederlaag was in mijn ogen totaal onnodig. We verloren door individuele fouten. Dat mag niet, maar het gebeurt toch. We moeten in de komende wedstrijden laten zien dat we ook kunnen winnen."
Belangrijke periode
De ploeg van Advocaat heeft nog zes thuiswedstrijden en vier uitduels op het programma staan. "Van de komende vier wedstrijden spelen we er drie thuis. Daarin moeten we punten gaan pakken. Voor veel spelers komt er een belangrijke periode aan. Ze spelen ook voor deelname aan de Copa America en het EK. Dat moet genoeg motivatie zijn voor ze om hun stinkende best te doen. Maar het allerbelangrijkste is dat ze dat doen voor Feyenoord."
Advocaat mist tegen VVV de geblesseerde verdediger Bart Nieuwkoop. Aanvaller Christian Conteh, die al het hele seizoen met fysieke problemen kampt, liep vrijdag op de training een hamstringblessure op.
De trainer bevestigde dat huurling Lucas Pratto wat hem betreft weer terug mag naar Argentinië. De spits, tot het einde van het seizoen gehuurd van River Plate, is inmiddels vierde keus. "Dat heeft ook te maken met het feit dat Bozenik eerder fit was dan we hadden verwacht. Maar ik schrijf hem niet af. Misschien schopt hij er in de volgende wedstrijd twee in en zeggen we allemaal: wat een wereldaankoop. Voor dat geld dan."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
12 uur geleden