Advocaat Weski: OM negeert alle regels en principes
ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski, de advocaat van hoofdverdachte Ridouan Taghi in het Marengoproces, vindt dat het Openbaar Ministerie met het schaduwen van de advocaten Nico Meijering en Leon van Kleef ver buiten zijn boekje is gegaan. "Het OM toont zich hier bereid en in staat elke grens van nationale en internationale regelgeving en principes rücksichtlos te negeren", zegt Weski vrijdag. "Het meent zomaar eigen interpretaties van geheimhoudersrechten te mogen verzinnen."
Zij benadrukt dat het OM de actie onder de pet heeft willen houden, waarmee de rechter en advocaten buitenspel worden gezet. Het nieuws over de schaduwactie kwam via het AD naar buiten. Weski: "Het OM dient zich nu eens eindelijk te moeten verantwoorden voor al zijn handelen in deze zaak en dan ook de gevolgen aanvaarden van een rechtsstaat, waarin de rechter uiteindelijk oordeelt. Dat vereist wel een kritische, onafhankelijke en vooral moedige rechter."
In juni vorig jaar werden Meijering en Van Kleef geobserveerd toen zij een reis naar Dubai maakten om een cliënt te bezoeken. Politie en justitie waren destijds met man en macht op zoek naar de toen nog voortvluchtige Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Justitie dacht dat Meijering in Dubai mogelijk een ontmoeting zou hebben met Taghi, maar dat bleek niet het geval. Meijering staat in Marengo andere verdachten bij.
Taghi (42) is in december in Dubai opgepakt en een paar dagen later overgebracht naar Nederland. Bij die snelle overlevering heeft justitie eveneens de regels met voeten getreden, heeft Weski eerder betoogd. De kwestie is nog niet in het openbaar, in het kader van het proces, besproken. Taghi is tijdens voorbereidende zittingen in Marengo nog niet in de rechtszaal verschenen. Hij zit in voorarrest in de extra beveiligde gevangenis in Vught.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
1 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
2 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
10 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden