Advocaat: Weinstein alleen schuldig aan overspel
SYDNEY/NEW YORK (ANP) - De advocaat van filmproducent Harvey Weinstein, Donna Rotunno, zegt op de Australische tv dat haar cliënt uitsluitend schuldig is aan overspel. Alle beschuldigingen tegen hem zijn gedaan door vrouwen die "naar rechts swipen" (en dus een bewuste keuze maken). Zij moeten volgens Rotunno precies hebben geweten waar ze mee instemden of waar ze aan begonnen.
Weinstein staat in New York terecht en wordt onder meer beschuldigd van verkrachtingen en seksueel misbruik en mishandeling. Hij kan levenslang krijgen indien hij schuldig wordt bevonden. Weinstein zegt enkel seks met wederzijdse instemming te hebben gehad.
Rotunno zei volgens The New York Post tegen het programma 60 Minutes Australia in een vraaggesprek dat er zondag wordt uitgezonden dat Weinstein zondig is. Hij heeft gezondigd door zijn vrouw te bedriegen, maar dat maakt hem volgens de raadsvrouw nog geen crimineel. Rotunno mag eigenlijk sinds dinsdag niet met media over de zaak spreken, maar dit interview was eerder opgenomen. Weinstein scheidde van zijn vrouw Georgina nadat hij in 2017 plotseling door tientallen vrouwen van seksuele misdragingen werd beschuldigd.
Juryberaad
De 67-jarige Weinstein wordt door talrijke vrouwen van misbruik beschuldigd. Maar in dit proces gaat het in de eerste plaats om de verkrachting van Jessica Mann in 2013 en seks met tv-assistente Miriam Haley in de zomer van 2006. Mann wilde actrice worden en Haley werkte aan de productie van de tv-serie Project Runway.
Een jury van vijf vrouwen en zeven mannen beraadt zich sinds dinsdag over de vraag of Weinstein schuldig is. De juryleden moeten unaniem de vraag beantwoorden.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
4 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
14 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
57 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
58 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
2 uur geleden