Advocaat: we gaan er vanuit dat we zondag gewoon spelen
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat hoopt dat de wedstrijd in Alkmaar tussen AZ en Feyenoord zondag, ondanks de slechte weersvooruitzichten, gewoon doorgaat. Dat hoeft, wat de trainer van de Rotterdammers betreft, niet ten koste van alles.
"Ik heb daar ook een aantal keren gewerkt. Als het daar waait, dan waait het aardig. Ook met windkracht 7. Het is nu bovendien een stadion zonder dak, dus dat is ook iets om rekening mee te houden. Ze moeten goed kijken wat er de komende dagen gebeurt en wat de verwachtingen zijn. Voetbal speel je voor het publiek. De geleerden zullen wel weten wat er gedaan moet worden. Wij gaan er nu vanuit dat er gespeeld wordt", zei Advocaat vrijdag.
Of Feyenoord de strijdwijze gaat aanpassen aan het weer, liet Advocaat in het midden. "Nee, ik ga daar nu nog niet op vooruit lopen. Dat kun je pas zien als je daar bent, dan weet je wat de situatie is." En, grappend: "We moeten de ballen heel lang spelen, zodat ze snel bij de keeper zijn."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
8 uur geleden