Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat vraagt vrijspraak Abdeslam voor moord aanslagen Brussel

Advocaat vraagt vrijspraak Abdeslam voor moord aanslagen Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De advocaat van de Brusselse terreurverdachte Salah Abdeslam wil dat de jury op het proces over de aanslagen in metrostation Maalbeek en op het vliegveld in Zaventem in maart 2016 hem vrijspreekt van moord en poging tot moord. Abdeslam zat op dat moment in de cel.

Volgens zijn advocaat moet de jury twee zaken scheiden: deelname aan de activiteiten van een terroristische groep enerzijds, en moord en poging tot moord anderzijds. Abdeslam was de enige overlevende terrorist van de aanslagen in Parijs vier maanden daarvoor, en werd kort voor de nieuwe terreuractie in Brussel opgepakt. Volgens het Belgische OM is Abdeslam betrokken bij de terreurcel die de aanslagen in zowel Parijs als Brussel organiseerde en uitvoerde, en medeverantwoordelijk voor de dood van 32 onschuldige slachtoffers in Brussel.

Abdeslams raadsvrouw vindt dat het Belgische OM alles op een hoopje gooit. Op het aanslagenproces in Parijs werd wel onderscheid gemaakt tussen lidmaatschap van de terreurcel en deelname aan de aanslagen. Daar werd Abdeslam tot levenslang zonder uitzicht op vrijlating veroordeeld.

Het proces in België tegen tien verdachten begon in december in Brussel.

Meer uit Buitenland

Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

38 minuten geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

1 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

2 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

4 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

4 uur geleden
Dode gemeld bij aanhoudende protesten in Iran

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.

5 uur geleden
Israël gaat verbod op hulporganisaties handhaven

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.

5 uur geleden