Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat vraagt deken om tuchtprocedure tegen Khalid Kasem

Advocaat vraagt deken om tuchtprocedure tegen Khalid Kasem

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geertjan van Oosten heeft de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten gevraagd een tuchtprocedure te starten tegen de recent in opspraak geraakte tv-presentator en voormalig advocaat Khalid Kasem. Van Oosten vindt dat Kasem zijn naam en die van zijn kantoorgenoten heeft "besmeurd" en "het aanzien van de gehele strafadvocatuur heeft geschaad".

Kasem werd vrijdag in het AD in verband gebracht met omkoping. Volgens de krant heeft hij in 2019 tegen Peter R. de Vries, met wie hij destijds een advocatenkantoor had, gezegd dat hij een ambtenaar van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) had omgekocht om een cliënt eerder vrij te krijgen. Kasem ontkent de beschuldiging.

Kasem is jaren geleden werkzaam geweest op het kantoor van Van Oosten. Het AD beschikt over gespreksopnamen tussen onder meer De Vries (die de opname zou hebben gemaakt) en Kasem, waarin laatstgenoemde zegt dat dergelijke omkopingspraktijken een gangbare werkwijze waren op het kantoor van Van Oosten. "Ik en mijn kantoorgenoten van nu en destijds zijn geschokt en boos over zijn uitspraken", schrijft Van Oosten in de brief aan de deken waarin hij om de tuchtprocedure verzoekt.

Onbetrouwbaar

Van Oosten noemt de beschuldiging "niet alleen onjuist maar ook bizar en in mijn ogen intrinsiek onbetrouwbaar, want onmogelijk".

"Welke ambtenaar zou men immers moeten omkopen om een gedetineerde eerder vrij te krijgen?" schrijft hij. "Een gevangenisstraf wordt immers opgelegd door een rechter en moet eenvoudigweg worden geëxecuteerd. Slechts via gratie kan een straf worden verkort. En hoeveel corrupte en voor ons benaderbare ambtenaren zouden er dan wel niet beschikbaar moeten zijn geweest om hen op een of andere manier te helpen?"

Eerder werd al bekend dat de deken van de Amsterdamse orde een onderzoek instelt naar aanleiding van de perspublicaties. Ook de DJI doet onderzoek naar de kwestie. Kasem heeft zijn werkzaamheden voor het BNNVARA-programma Khalid & Sophie voorlopig neergelegd.

Meer uit Binnenland

Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

48 minuten geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

1 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

2 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

2 uur geleden
NVZA: nieuwe medicijnregels mogelijk gevaarlijk voor patiënten

UTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).

2 uur geleden
Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

13 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

15 uur geleden