Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat vraagt deken om tuchtprocedure tegen Khalid Kasem

Advocaat vraagt deken om tuchtprocedure tegen Khalid Kasem

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geertjan van Oosten heeft de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten gevraagd een tuchtprocedure te starten tegen de recent in opspraak geraakte tv-presentator en voormalig advocaat Khalid Kasem. Van Oosten vindt dat Kasem zijn naam en die van zijn kantoorgenoten heeft "besmeurd" en "het aanzien van de gehele strafadvocatuur heeft geschaad".

Kasem werd vrijdag in het AD in verband gebracht met omkoping. Volgens de krant heeft hij in 2019 tegen Peter R. de Vries, met wie hij destijds een advocatenkantoor had, gezegd dat hij een ambtenaar van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) had omgekocht om een cliënt eerder vrij te krijgen. Kasem ontkent de beschuldiging.

Kasem is jaren geleden werkzaam geweest op het kantoor van Van Oosten. Het AD beschikt over gespreksopnamen tussen onder meer De Vries (die de opname zou hebben gemaakt) en Kasem, waarin laatstgenoemde zegt dat dergelijke omkopingspraktijken een gangbare werkwijze waren op het kantoor van Van Oosten. "Ik en mijn kantoorgenoten van nu en destijds zijn geschokt en boos over zijn uitspraken", schrijft Van Oosten in de brief aan de deken waarin hij om de tuchtprocedure verzoekt.

Onbetrouwbaar

Van Oosten noemt de beschuldiging "niet alleen onjuist maar ook bizar en in mijn ogen intrinsiek onbetrouwbaar, want onmogelijk".

"Welke ambtenaar zou men immers moeten omkopen om een gedetineerde eerder vrij te krijgen?" schrijft hij. "Een gevangenisstraf wordt immers opgelegd door een rechter en moet eenvoudigweg worden geëxecuteerd. Slechts via gratie kan een straf worden verkort. En hoeveel corrupte en voor ons benaderbare ambtenaren zouden er dan wel niet beschikbaar moeten zijn geweest om hen op een of andere manier te helpen?"

Eerder werd al bekend dat de deken van de Amsterdamse orde een onderzoek instelt naar aanleiding van de perspublicaties. Ook de DJI doet onderzoek naar de kwestie. Kasem heeft zijn werkzaamheden voor het BNNVARA-programma Khalid & Sophie voorlopig neergelegd.

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

7 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

10 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

10 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

12 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

12 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

14 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

15 uur geleden