Advocaat Vitesse tijdens beroep: afgelopen weken waren turbulent
ARNHEM (ANP) - De advocaat van voetbalclub Vitesse omschrijft de afgelopen weken - sinds het verloren kort geding over de ingetrokken proflicentie - als "turbulent". Maandagmiddag dient bij het gerechtshof in Arnhem het hoger beroep. "Spelers liepen gratis de deur uit, de eigenaar van het stadion gaat andere evenementen inplannen op wedstrijddagen."
Vanuit de rechtszaal zijn fans te zien en te horen die zich buiten hebben verzameld als steunbetuiging aan de club. Ook volgen belangstellenden de zaak in een van de drie videozalen of via een livestream. Het is nog niet duidelijk wanneer de rechter uitspraak doet.
Vitesse spande vorige maand, kort voor de start van de voetbalcompetitie, tevergeefs een kort geding aan om de proflicentie terug te krijgen. Die was de club afgenomen omdat de KNVB vindt dat Vitesse het licentiesysteem jarenlang heeft omzeild en ondermijnd. De rechter gaf de KNVB gelijk, waarna Vitesse in beroep ging.
Schone lei
De advocaat van de voetbalclub vindt dat Vitesse een kans verdient "om met een schone lei" te beginnen. "Een positieve uitkomst kent alleen maar winnaars." De advocaat van de KNVB vreest echter "een sportieve chaos" als de beslissing wordt teruggedraaid, onder meer omdat er nu al vier speelronden zijn geweest in de Keuken Kampioen Divisie. "Vitesse verspeelde kans op kans, beschaamde telkenmale het vertrouwen en vergooide geboden kansen."
Vitesse is in 1892 opgericht en is daarmee een van de oudste voetbalclubs van Nederland.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
13 uur geleden