Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Visser: FC Utrecht heeft zeker kans in zaak tegen KNVB

Advocaat Visser: FC Utrecht heeft zeker kans in zaak tegen KNVB

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Christian Visser sluit niet uit dat de voorzieningenrechter FC Utrecht in het gelijk stelt in de zaak die de eredivisionist tegen de KNVB gaat aanspannen. "De rechter zal kijken of er in strijd met de reglementen is gehandeld", zegt hij. "En of het een redelijk besluit was. En dat is nog maar de vraag."

FC Utrecht grijpt op twee fronten naast een Europees ticket in een seizoen dat vanwege de uitbraak van het coronavirus niet meer wordt uitgespeeld. Er komt geen bekerfinale tegen Feyenoord. FC Utrecht staat op de ranglijst van de eredivisie drie punten achter op Willem II, maar heeft een duel minder gespeeld en een beter doelsaldo dan de nummer vijf uit Tilburg, die wel Europa in mag.

"Vooral met die bekerfinale hebben ze een kans", zegt Visser. "De KNVB beëindigt het bekertoernooi en geeft het bijbehorende ticket zomaar aan de nummer drie van de ranglijst. Dat is pikant genoeg Feyenoord, die andere bekerfinalist. De KNVB kijkt met de verdeling van de Europese tickets naar de ranglijst. Dat doen ze ook met de verdeling van de televisiegelden. Maar dat de bekerfinale bij een stand van 0-0 moet beginnen, dat telt kennelijk niet. Die bekercompetitie schrappen ze zomaar even."

Voetbaladvocaat

Visser behandelt veel voetbalgerelateerde zaken en twittert onder de naam 'voetbaladvocaat.' Hij vindt het tweede punt van FC Utrecht minder sterk. "FC Utrecht passeert Willem II op de ranglijst als het de inhaalwedstrijd tegen Ajax wint. Maar de rechter zal ook zien dat Willem II nu een beter puntengemiddelde heeft. Maar het speelt toch mee. Dit komt nog bovenop dat hele verhaal met de bekerfinale."

AZ beraadt zich nog over een mogelijke gang naar de rechter. "Maar wat willen ze aanvechten?", vraagt Visser zich af. "Ze hebben een slechter doelsaldo dan koploper Ajax en de competitie wordt bij een gelijke stand nu eenmaal op doelsaldo beslist. Kansloos dus, lijkt me."

Dan voorziet Visser nog betere kansen voor SC Cambuur en De Graafschap, de nummers een en twee van de eerste divisie. "Als ik Cambuur was dat zou ik een databureau in de arm nemen. Ik schat de kans op 98 procent dat die club was gepromoveerd als het seizoen was uitgespeeld. RKC kon degradatie nauwelijks meer ontlopen in de eredivisie en ook voor ADO Den Haag was het erg lastig geworden."

Meer uit Voetbal

Feyenoord begint met Read en Steijn tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.

1 uur geleden
PSV verwacht deze maand duidelijkheid over toekomst trainer Bosz

HILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.

1 uur geleden
PSV overweegt spits aan te trekken na blessure Pepi

HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.

2 uur geleden
FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

14 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

15 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

15 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

15 uur geleden