
Advocaat vindt het weer leuk om naar Feyenoord te kijken
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft tegen Willem II de grootste overwinning in de Eredivisie onder leiding van trainer Dick Advocaat geboekt. "Zelfs bij een stand van 5-0 zag je dat we dreigend bleven en op zoek gingen naar de 6-0. Het was leuk om naar te kijken", zei de 73-jarige Hagenaar.
Advocaat bekende dat hij in de eerste helft heel wat minder had genoten. "Gelukkig hadden de spelers dat zelf ook in de gaten. Met een beetje geluk kwamen we vlak voor rust op voorsprong. In de kleedkamer zeiden de spelers zelf: zo kunnen we niet doorgaan. En daar hadden ze helemaal gelijk in. We zijn als team wat vroeger druk gaan zetten en daar had Willem II moeite mee." In de eerste 7 minuten van de tweede helft liep Feyenoord van 1-0 uit naar 3-0.
"De vreugde straalde van het elftal af. Dat had ik een tijd niet gezien", zei Advocaat, die twee weken geleden nog overwoog op te stappen na de blamage bij sc Heerenveen (3-0). "Er hangt weer een positieve sfeer. Deze ploeg heeft in twee wedstrijden 6 punten gepakt en acht goals gemaakt. Dat doen ze goed." Woensdag speelt Feyenoord in de kwartfinales van het bekertoernooi weer tegen Heerenveen. "Hopelijk doen we het dan beter dan de vorige keer."
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.
16 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.
45 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."
48 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Vijf dagen na de uitschakeling in de Champions League door Internazionale deed FC Barcelona een forse stap naar de landstitel in Spanje door de enig overgebleven concurrent Real Madrid met 4-3 te verslaan. "We hebben een mooi gat geslagen. Het was heel belangrijk deze wedstrijd te winnen na de uitschakeling in Milaan. De fans zijn dat nu vergeten. En wij ook", sprak sterspeler Lamine Yamal na het duel bij Movistar Plus.
49 minuten geleden