Advocaat vermeende Voice-slachtoffers om tafel met Britse tak ITV
DEN HAAG (ANP) - Advocaat Sébas Diekstra gaat namens de vermeende slachtoffers van het schandaal bij de The Voice of Holland in gesprek met de raad van bestuur van het Britse productiebedrijf ITV. Dat bevestigt Diekstra aan het ANP na berichtgeving van het AD. Het gesprek vindt plaats in Londen of in Nederland. Wanneer de partijen elkaar spreken is nog niet bekend.
Woensdag gaf Diekstra te kennen dat zijn cliënten met de top van het Britse ITV in gesprek willen. Die wens ontstond naar aanleiding van het vorige week verschenen rapport over het externe onderzoek naar vermeende misstanden bij The Voice of Holland. De slachtoffers hebben "geen vertrouwen" meer in het management van de Nederlandse tak, dat de talentenjacht van RTL 4 heeft geproduceerd. Met de Britse top gaat Diekstra in gesprek over het handelen van het management in Nederland.
Advocatenkantoor Van Doorne deed in opdracht van ITV onderzoek naar gemeld grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice. Aanleiding was een uitzending van het onlineprogramma BOOS over de talentenjacht in januari vorig jaar. In de vorige week gedeelde samenvatting van het onderzoeksrapport meldt het kantoor dat er meerdere gevallen van "ongepast gedrag" hebben plaatsgevonden bij de talentenjacht, maar dat er niks lijkt te zijn gedaan met de meldingen bij leidinggevenden.
De slachtoffers lieten eerder al via Diekstra weten dat ze vinden dat het verantwoordelijke Nederlandse managementteam moet aftreden.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
6 uur geleden