Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat vermeende Voice-slachtoffers om tafel met Britse tak ITV

Advocaat vermeende Voice-slachtoffers om tafel met Britse tak ITV

DEN HAAG (ANP) - Advocaat Sébas Diekstra gaat namens de vermeende slachtoffers van het schandaal bij de The Voice of Holland in gesprek met de raad van bestuur van het Britse productiebedrijf ITV. Dat bevestigt Diekstra aan het ANP na berichtgeving van het AD. Het gesprek vindt plaats in Londen of in Nederland. Wanneer de partijen elkaar spreken is nog niet bekend.

Woensdag gaf Diekstra te kennen dat zijn cliënten met de top van het Britse ITV in gesprek willen. Die wens ontstond naar aanleiding van het vorige week verschenen rapport over het externe onderzoek naar vermeende misstanden bij The Voice of Holland. De slachtoffers hebben "geen vertrouwen" meer in het management van de Nederlandse tak, dat de talentenjacht van RTL 4 heeft geproduceerd. Met de Britse top gaat Diekstra in gesprek over het handelen van het management in Nederland.

Advocatenkantoor Van Doorne deed in opdracht van ITV onderzoek naar gemeld grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice. Aanleiding was een uitzending van het onlineprogramma BOOS over de talentenjacht in januari vorig jaar. In de vorige week gedeelde samenvatting van het onderzoeksrapport meldt het kantoor dat er meerdere gevallen van "ongepast gedrag" hebben plaatsgevonden bij de talentenjacht, maar dat er niks lijkt te zijn gedaan met de meldingen bij leidinggevenden.

De slachtoffers lieten eerder al via Diekstra weten dat ze vinden dat het verantwoordelijke Nederlandse managementteam moet aftreden.

Meer uit Binnenland

Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

15 minuten geleden
Burgemeester Loosdrecht: draagvlak niet los te zien van Den Haag

LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.

2 uur geleden
Onderzoek: extreemrechts gebruikt bezorgde burgers om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.

2 uur geleden
Burgemeester: brute nacht in IJsselstein door 'gajes'

IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.

2 uur geleden
Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

3 uur geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

4 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

4 uur geleden