Advocaat vermeende Voice-slachtoffers om tafel met Britse tak ITV
DEN HAAG (ANP) - Advocaat Sébas Diekstra gaat namens de vermeende slachtoffers van het schandaal bij de The Voice of Holland in gesprek met de raad van bestuur van het Britse productiebedrijf ITV. Dat bevestigt Diekstra aan het ANP na berichtgeving van het AD. Het gesprek vindt plaats in Londen of in Nederland. Wanneer de partijen elkaar spreken is nog niet bekend.
Woensdag gaf Diekstra te kennen dat zijn cliënten met de top van het Britse ITV in gesprek willen. Die wens ontstond naar aanleiding van het vorige week verschenen rapport over het externe onderzoek naar vermeende misstanden bij The Voice of Holland. De slachtoffers hebben "geen vertrouwen" meer in het management van de Nederlandse tak, dat de talentenjacht van RTL 4 heeft geproduceerd. Met de Britse top gaat Diekstra in gesprek over het handelen van het management in Nederland.
Advocatenkantoor Van Doorne deed in opdracht van ITV onderzoek naar gemeld grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice. Aanleiding was een uitzending van het onlineprogramma BOOS over de talentenjacht in januari vorig jaar. In de vorige week gedeelde samenvatting van het onderzoeksrapport meldt het kantoor dat er meerdere gevallen van "ongepast gedrag" hebben plaatsgevonden bij de talentenjacht, maar dat er niks lijkt te zijn gedaan met de meldingen bij leidinggevenden.
De slachtoffers lieten eerder al via Diekstra weten dat ze vinden dat het verantwoordelijke Nederlandse managementteam moet aftreden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
13 uur geleden