Advocaat vermaakt zich in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Ondanks tal van kansen bleef Feyenoord zondag in Arnhem tegen Vitesse steken op 0-0. Trainer Dick Advocaat bleef zo wel ook in zijn vijfde competitieduel als coach van Feyenoord ongeslagen. "Ik heb me uitstekend vermaakt, behalve in de eerste helft", vertelde Advocaat bij FOX Sports. "Toen gaven we te veel ruimte weg en speelden we slordig. Maar in de tweede helft vond ik het een aardige wedstrijd."
Advocaat zag zijn ploeg na rust "gecontroleerd en dominant" spelen. "We hebben genoeg kansen gehad om de wedstrijd te beslissen." Spits Nicolai Jørgensen verscheen kort voor tijd nog oog in oog met Vitesse-doelman Remko Pasveer, maar schoot hoog over. "Nicolai zit er tegenaan te hikken, vorige week tegen PEC miste hij ook een grote kans. Maar ik ben vooral blij dat hij weer 90 minuten heeft kunnen voetballen."
Advocaat zag doelman Nick Marsman al in de 11e minuut een strafschop stoppen. Die had de derde doelman van de Rotterdammers zelf veroorzaakt door Riechedly Bazoer een duw te geven. "Niet zo slim", gaf hij toe. "Maar ik pakte de strafschop gelukkig." Marsman keepte bij afwezigheid van Kenneth Vermeer en Justin Bijlow. "Puur genieten, ik voel me weer beetje voetballer."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam kan nog niet zeggen of er zondag extra maatregelen genomen worden bij de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen ADO Den Haag. Donderdag is er eerst een evaluatie van het vuurwerkincident bij SC Cambuur in Leeuwarden, zegt een woordvoerder van de gemeente.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
12 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
16 uur geleden