Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat verlaat Feyenoord volgend jaar en stopt als clubtrainer

Advocaat verlaat Feyenoord volgend jaar en stopt als clubtrainer

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat heeft Feyenoord laten weten dat hij zijn aflopende contract niet wil verlengen. De 73-jarige coach treedt nu al naar buiten om de Rotterdamse alle tijd te geven om naar een goede opvolger te zoeken.

"Zeker als een aantal geblesseerden terugkeert, kunnen we er nog een heel goed seizoen van maken", reageert Advocaat op de website van zijn club. "Daar zal ik alles aan doen, maar daarna is het mooi geweest. Ik weet dat ik dat eerder heb gezegd. Maar deze keer mogen jullie me er aan houden. De komende maanden zijn echt mijn laatste als clubtrainer. Na een lange en prachtige loopbaan is Feyenoord een schitterende club om straks bij af te sluiten. Hopelijk, en ik geloof daar in, kunnen we voor het zo ver is nog mooie dingen laten zien."

Technisch directeur Frank Arnesen kan niet anders dan de beslissing van Advocaat accepteren. "Dick is echt een geweldige persoonlijkheid en een zeer bevlogen trainer, die met zijn aanpak eigenlijk altijd het maximale uit een ploeg weet te halen. Feyenoord mag blij en trots zijn dat hij er voor heeft gekozen zijn lange en schitterende carrière als clubcoach bij ons af te willen sluiten."

Opvolger Jaap Stam

Advocaat heeft Feyenoord sinds vorig jaar oktober onder zijn hoede, als opvolger van de ontslagen Jaap Stam. In de 24 wedstrijden in de Eredivisie dat hij op de bank zat, heeft Feyenoord nog niet verloren. De Rotterdamse club stond derde toen het afgelopen seizoen werd afgebroken vanwege het coronavirus. Feyenoord plaatste zich ook voor de bekerfinale die nooit werd gespeeld.

Advocaat liet zondag na het gelijkspel tegen FC Utrecht (1-1) nog weten dat het niet vaststond dat hij aan het einde van het seizoen bij Feyenoord zou vertrekken. "Bij Feyenoord neem ik afscheid als clubcoach maar dat wil niet zeggen dat ik na dit seizoen stop", zei hij.

De leiding van Feyenoord besloot de afgelopen weken ondanks de goede resultaten niet met Advocaat over contractverlenging te praten. Technisch directeur Arnesen was van plan om in de korte winterstop met de coach om de tafel te gaan zitten. Advocaat wilde dat kennelijk niet afwachten en nam zelf een besluit.

Advocaat heeft in zijn lange carrière wel eens vaker gezegd niet meer als coach terug te keren. In zijn verklaring laat hij nu nog ruimte om ergens als bondscoach aan de slag te gaan.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

28 minuten geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

2 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

2 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

4 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

5 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

11 uur geleden