Advocaat verdachte Mallorcazaak kondigt al hoger beroep aan
LELYSTAD (ANP) - De advocaat van Stan F., een van de verdachten in de Mallorcazaak, heeft vrijdagmiddag al aangekondigd in hoger beroep te gaan. Na een strafeis van 180 uur werd F. vrijdag door de rechtbank veroordeeld tot een celstraf van twaalf maanden.
Stan F. krijgt de straf opgelegd voor openlijk geweld tegen de groep van Carlo Heuvelman in de buurt van De Bierexpress. Op beelden is te zien dat hij twee schoppende bewegingen maakt naar een vluchtende vriend van Heuvelman, die dan al op de grond ligt.
"Mijn cliënt heeft niemand getrapt. De rechtbank kon ook niet vaststellen dat zijn trap raak was, dus daar is hij van vrijgesproken. Toch is hij veroordeeld voor openlijk geweld tegen de groep van Carlo Heuvelman. Leg mij dat eens uit", zegt advocaat Jaap-Willem Roozemond.
Verweer advocaat
De raadsman benadrukt dat F. eerder op de avond medeverdachte Hein B. (19) bij een ander gevecht had tegengehouden. "En dat wordt hem nu tegengeworpen. Daarvan zegt de rechtbank eigenlijk ‘je wist dat er eerdere gevechten hadden plaatsgevonden’. De strafmaat is ongekend. Hij liet anders dan de medeverdachten geen enkel spoor van geweld achter."
F. mag het hoger beroep in vrijheid afwachten. Toch werd hij samen met zijn goede vriend Lukas O. (19) opgepakt toen hij na de uitspraak buiten de rechtbank met zijn advocaat in gesprek was. Die arrestaties waren onterecht, want zij behoorden niet tot de vijf verdachten die na het vonnis terug in de cel moesten. "De parketpolitie had een lijstje gekregen van de rechtbank en heeft alle verdachten die naar binnen moesten afgestreept. De rest mocht naar buiten", vertelt Roozemond.
Cliënten buiten gearresteerd
"Buiten waren we aan het napraten, toen er plotseling potige agenten kwamen opdagen. De jongens moesten mee naar binnen. ‘Niks mee te maken’, kreeg ik meermaals als reactie op mijn protest dat dit niet was bepaald door de rechtbank." Na langdurig bellen met de officieren van justitie lukte het de advocaten om beide Hilversummers weer vrij te krijgen.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse vertegenwoordigers van nazaten van tot slaaf gemaakte mensen hebben koning Willem-Alexander vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
55 minuten geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De advocaten van Mohamed en Muhanad Al N., broers van de vorig jaar mei vermoorde Ryan Al Najjar (18), hebben maandag de rechtbank in Lelystad om vrijspraak gevraagd. Er is volgens de raadslieden geen sluitend bewijs voor de stelling dat het tweetal, 23 en 25 jaar oud, betrokken is geweest bij het om het leven brengen van de jonge vrouw. Alleen vader Khaled Al N. is, zoals hij zelf ook zegt, schuldig aan het misdrijf.
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Een 21-jarige man heeft in de nacht van zondag op maandag acht uur lang in de Caribische Zee bij Aruba gezwommen om zichzelf te redden nadat hij door onbekende oorzaak van zijn jetski was geraakt. Hij was rond 15.00 uur de zee opgevaren met een jetski, maar keerde niet meer terug. De gewaarschuwde Kustwacht begon een zoektocht en trof het vaartuig op zo'n 5 zeemijl (9 kilometer) uit de kust aan, maar zonder de man.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.
5 uur geleden