Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat van Marco Kroon: wildplassen geen zedenschennis

Advocaat van Marco Kroon: wildplassen geen zedenschennis

ARNHEM (ANP) - Majoor Marco Kroon heeft niet uitdagend met zijn piemel gezwaaid voor de ogen van een politieagente. Het afschudden is volgens zijn advocaat een natuurlijke beweging voor mannen om hun plas af te sluiten, zei ze donderdag voor de militaire kamer van het gerechtshof in Arnhem. Ze betoogde dat daarmee geen sprake kan zijn van zedenschennis.

Kroon staat in hoger beroep terecht voor onder meer het tonen van zijn geslachtsdeel aan een agente. Maar volgens zijn advocaat Ruth van Es is geen sprake van opzettelijk tonen in de situatie van Kroon, die aanvankelijk zijn rug had toegekeerd naar de politieagente te paard om zijn plas af te maken. "Het afschudden en opbergen van een geslachtsdeel is geen beweging die bestempeld kan worden als schennis", betoogde Van Es.

Volgens de advocate had de agente beter afstand kunnen bewaren. "De verbalisant zet haar paard er recht voor. Daarmee kun je niet spreken over een ongewenste confrontatie. Omdat ze Kroon wilde controleren, liep ze een aanmerkelijke kans zijn geslachtsdeel te zien. Maar ze hoefde niet zo dichtbij te staan met haar paard om te controleren op wildplassen, dat kon ze ook van een afstandje doen."

Kopstoot

De verdediging zet bovendien vraagtekens bij de processen-verbaal die de politie van het incident in het centrum van Den Bosch heeft gemaakt. Zo twijfelen de advocaten over de bloedneus die een agent opliep na de vermeende kopstoot die Kroon hem zou hebben gegeven. Op de gemaakte beelden van de arrestatie is de bloedneus volgens haar niet te zien.

De politieagenten maakten zelf het proces-verbaal op, terwijl ze ook aangifte tegen Kroon deden. "Kan een agent nog objectief verbaliseren als hij slachtoffer is?" vroeg Van Es zich af. Ze vroeg het gerechtshof daarom de verklaringen van de agenten buiten beschouwing te laten.

Mishandeling agent

Advocaat Geert-Jan Knoops verzocht het hof om Kroon vrij te spreken van mishandeling van de agent. Op het eerste gezicht lijkt het mogelijk op mishandeling, erkende Knoops. Maar het is niet zo dat hij de agent "een lesje wilde leren".

Knoops vindt dat de rechtbank, die de oorlogsveteraan vorig jaar 100 uur taakstraf gaf voor de mishandeling en schennis van de eerbaarheid, geen rekening heeft gehouden met de reputatieschade die Kroon heeft opgelopen. "Niet alleen maatschappelijk, maar ook arbeidsrechtelijk." Ook zou de hardhandige arrestatie van Kroon disproportioneel zijn geweest, wat bij Kroon letsel veroorzaakte.

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

4 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

4 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

5 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

6 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

7 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

8 uur geleden