Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Van Leeuwen niet door cliënt gedood

Advocaat: Van Leeuwen niet door cliënt gedood

ZUTPHEN (ANP) - De 30-jarige Mart B. moet worden vrijgesproken van het doden van de vermiste Wico van Leeuwen in Borculo. Dat zei advocaat Gerald Roethof in antwoord op de eis van vijftien jaar cel van het Openbaar Ministerie vrijdag.

Sinds 17 mei 2022 ontbreekt elk spoor van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Mart B. werd als verdachte aangemerkt nadat zijn voormalige vriendin in oktober 2022 naar de politie was gestapt. B. had haar eerder verteld dat hij Wico had omgebracht. Volgens Roethof klopt haar verhaal niet. "Ze zegt dat ze weet waar Wico is. Dat is volstrekt onjuist, want dat weet ze niet."

Het lichaam van Van Leeuwen is nooit teruggevonden. Advocaat Roethof vroeg de rechtbank in Zutphen te waken voor een rechterlijke dwaling. B. heeft inderdaad eerder gezegd dat hij Wico gedood heeft, maar volgens de verdediging is daar geen bewijs voor.

Van de trap gevallen

De gevonden bloedsporen van het slachtoffer onderaan de trap van de woning waarin zowel Van Leeuwen als de verdachte woonden, zeggen volgens Roethof niet dat de man daar is gestorven. "Alleen dat hij gewond is geraakt." Mogelijk is de man van de trap gevallen, stelt hij. "Die sporen zeggen niets over het misdrijf."

Mart B. wees zijn neef George als schuldige aan. Een wazige foto op de telefoon van zijn vriendin past volgens de verdediging bij het verhaal dat George het lichaam onder of bij zijn huis aan de Pagendijk in Borculo begraven heeft. Daarna zou de kuil vol beton zijn gestort. De officier van justitie zei dat het huis 'ondersteboven' is gehaald. Onder meer de vloer is verwijderd, maar er werd niets gevonden. George is geen verdachte in deze zaak. Hij overleed plotseling in november 2022.

De rechtbank doet op 2 augustus uitspraak.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

5 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

5 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

5 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

5 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

5 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

7 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

8 uur geleden