Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Van Leeuwen niet door cliënt gedood

Advocaat: Van Leeuwen niet door cliënt gedood

ZUTPHEN (ANP) - De 30-jarige Mart B. moet worden vrijgesproken van het doden van de vermiste Wico van Leeuwen in Borculo. Dat zei advocaat Gerald Roethof in antwoord op de eis van vijftien jaar cel van het Openbaar Ministerie vrijdag.

Sinds 17 mei 2022 ontbreekt elk spoor van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Mart B. werd als verdachte aangemerkt nadat zijn voormalige vriendin in oktober 2022 naar de politie was gestapt. B. had haar eerder verteld dat hij Wico had omgebracht. Volgens Roethof klopt haar verhaal niet. "Ze zegt dat ze weet waar Wico is. Dat is volstrekt onjuist, want dat weet ze niet."

Het lichaam van Van Leeuwen is nooit teruggevonden. Advocaat Roethof vroeg de rechtbank in Zutphen te waken voor een rechterlijke dwaling. B. heeft inderdaad eerder gezegd dat hij Wico gedood heeft, maar volgens de verdediging is daar geen bewijs voor.

Van de trap gevallen

De gevonden bloedsporen van het slachtoffer onderaan de trap van de woning waarin zowel Van Leeuwen als de verdachte woonden, zeggen volgens Roethof niet dat de man daar is gestorven. "Alleen dat hij gewond is geraakt." Mogelijk is de man van de trap gevallen, stelt hij. "Die sporen zeggen niets over het misdrijf."

Mart B. wees zijn neef George als schuldige aan. Een wazige foto op de telefoon van zijn vriendin past volgens de verdediging bij het verhaal dat George het lichaam onder of bij zijn huis aan de Pagendijk in Borculo begraven heeft. Daarna zou de kuil vol beton zijn gestort. De officier van justitie zei dat het huis 'ondersteboven' is gehaald. Onder meer de vloer is verwijderd, maar er werd niets gevonden. George is geen verdachte in deze zaak. Hij overleed plotseling in november 2022.

De rechtbank doet op 2 augustus uitspraak.

Meer uit Binnenland

Nederland toch niet op songfestival, NPO trekt zich terug

HILVERSUM (NPO) - Nederland doet volgend jaar toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. De NPO heeft besloten zich terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.

7 minuten geleden
Vogelgriep vastgesteld in Lutjegast, 45.000 dieren gedood

LUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.

1 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

6 uur geleden
Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

11 uur geleden
Kabinet: prik tegen rhesusziekte moet minder afhankelijk van VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Herman Koch heeft de ziekte van Parkinson

HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.

13 uur geleden
Situatie aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen precair

HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.

16 uur geleden