Advocaat van Ali B: verhaal Ellen ten Damme strijdig met waarheid
HAARLEM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft vrijdag bij aanvang van zijn pleidooi de verklaring die Ellen ten Damme heeft afgelegd bij de politie in twijfel getrokken. "De verklaringen van Ellen ten Damme zijn in strijd met de waarheid", zei advocaat Bart Swier.
Ellen ten Damme bij de politie verklaarde in april 2014 te zijn verkracht door Ali B in een hotel in de Marokkaanse stad Meknes. Dit deed ze naar eigen zeggen om andere vermeende slachtoffers te steunen.
Swier noemde het proces "een strafzaak die in de media is begonnen", doelend op de uitzending van BOOS, die seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen van The Voice of Holland heeft blootgelegd. "Misstanden bij The Voice of Holland verdienen aandacht in de media, maar voor de waarheidsvinding is het programma BOOS funest gebleken", zei Swier. Volgens hem zijn vrouwen die later aangifte deden, beïnvloed door de uitzending.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
6 uur geleden