Advocaat van Ali B: verhaal Ellen ten Damme strijdig met waarheid
HAARLEM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft vrijdag bij aanvang van zijn pleidooi de verklaring die Ellen ten Damme heeft afgelegd bij de politie in twijfel getrokken. "De verklaringen van Ellen ten Damme zijn in strijd met de waarheid", zei advocaat Bart Swier.
Ellen ten Damme bij de politie verklaarde in april 2014 te zijn verkracht door Ali B in een hotel in de Marokkaanse stad Meknes. Dit deed ze naar eigen zeggen om andere vermeende slachtoffers te steunen.
Swier noemde het proces "een strafzaak die in de media is begonnen", doelend op de uitzending van BOOS, die seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen van The Voice of Holland heeft blootgelegd. "Misstanden bij The Voice of Holland verdienen aandacht in de media, maar voor de waarheidsvinding is het programma BOOS funest gebleken", zei Swier. Volgens hem zijn vrouwen die later aangifte deden, beïnvloed door de uitzending.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Van en naar Amsterdam Centraal rijden geen treinen door de gevolgen van het winterse weer, meldt NS. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 10.45 uur. Ook tussen Utrecht en Leiden rijden geen treinen. Dit komt door een wisselstoring tussen Alphen aan den Rijn en Leiden Lammenschans. Dit duurt tot ongeveer 11.45 uur.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door de gladheid zijn meerdere verbindingswegen, toe- en afritten dicht, meldt Rijkswaterstaat. "Het verkeer staat vast en komt de heuvel niet op."
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."
2 uur geleden