Advocaat: tweede man in zaak-Gino onterecht als verdachte gezien
MAASTRICHT (ANP) - Youri F., de man die in juni van dit jaar werd opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het wegmaken van het lichaam van de Limburgse Gino (9), is onterecht als verdachte aangemerkt. Zijn advocaat bevestigt berichtgeving hierover van RTL Boulevard. Dinsdag is de zogeheten sepotbeslissing van het Openbaar Ministerie binnengekomen, meldt ze.
Tijdens een eerdere zitting in de rechtbank van Maastricht werd al duidelijk dat F. de avond van de verdwijning en de dood van Gino niet "ergens anders is geweest dan thuis", meldde het OM toen. Het OM bevestigt woensdag dat F. niet wordt vervolgd, maar wil nu geen verdere uitlatingen doen over de kwestie.
F. is een voormalige vriend van verdachte Donny M. (24). M. heeft bekend dat hij het kind vorig jaar juni heeft ontvoerd, misbruikt en gedood. F. kwam in beeld nadat zijn vingerafdrukken op een vuilniszak zijn gevonden die is aangetroffen bij het lichaam van Gino.
Ramen bedekken
F. heeft verklaard dat M. op een eerder moment vuilniszakken van hem wilde lenen om zijn ramen mee te bedekken, wat een verklaring kan zijn voor de aanwezigheid van zijn sporen. Zowel M. als F. ontkent dat laatstgenoemde iets met de zaak te maken heeft. "Hij is heel erg blij", zegt de advocaat van F. over de beslissing van het OM. "Hij heeft al die tijd in onzekerheid gezeten."
Op 15 januari vindt een volgende zitting plaats in de zaak tegen M. Het OM zei eind oktober dat in theorie in juni de inhoudelijke behandeling kan plaatsvinden, afhankelijk van de agenda's.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Op NPO 1 worden de NOS Journaals donderdagochtend verlengd en daarnaast herhaald. Dit wordt gedaan "in verband met de onrustige nacht en het vele extra nieuws", laat de publieke omroep weten.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.
2 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.
6 uur geleden