
Advocaat Trump ziet groot complot bij verkiezingen
WASHINGTON (ANP) - De advocaat van de Amerikaanse president Donald Trump suggereert dat sprake was van een omvangrijk complot rond de verkiezingen. Er lijkt volgens raadsman Rudy Giuliani vooral in door Democraten bestuurde steden te zijn gesjoemeld om de Republikein Trump te benadelen.
"Er is geen sprake van een enkel geval van kiesfraude in een staat. Dit patroon herhaalt zich in meerdere staten", beweerde Giuliani. "Bijna precies hetzelfde patroon. Dat zou iedere ervaren onderzoeker of aanklager doen vermoeden dat er een plan is uitgevoerd vanuit een centrale locatie om deze kiesfraude uit te voeren."
President Donald Trump houdt al langer vol dat sprake was van misstanden rond de verkiezingen. Hij weigert zijn nederlaag toe te geven. Geloofwaardig bewijs van grootschalige fraude is vooralsnog niet geleverd. Toch blijkt uit een recente peiling blijkt dat veel Trump-aanhangers het niet vertrouwen.
Getuigen
Advocaat Giuliani beweerde dat zich veel getuigen hebben gemeld. Hij noemde voorbeelden van hoe gefraudeerd zou zijn. "Bijvoorbeeld: als je een fout had gemaakt met je stembiljet en je woont in Philadelphia of Pittsburgh, dan mocht je die fout corrigeren. Maar als je woont in pro-Republikeinse of Trumpgezinde delen van de staat, kreeg je dat recht niet."
Giuliani schilderde Democratische bestuurders in grote steden af als schurken. "Ze komen overal mee weg", beweerde hij. "Ze controleren de kiescommissie volledig. En ze controleren de politie. En ze hebben helaas rechters in hun zak die belachelijke en onlogische uitspraken in hun voordeel doen."
Corrupte software
Een andere advocaat van Trump, Sidney Powell, zei op de persconferentie dat Trump duidelijk met overmacht heeft gewonnen. "Dat gaan we bewijzen." Zij beweerde dat stemmachines draaiden op software die is gemaakt in opdracht van de Venezolaanse president Hugo Chavez, die in 2013 overleed.
De president had zelf op Twitter geschreven dat op de persbijeenkomst een "duidelijk en werkbaar pad naar de overwinning" zou worden gepresenteerd. "Alle puzzelstukjes vallen mooi op hun plaats", concludeerde hij.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.
15 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Vijf jaar na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet heeft de Libanese president Joseph Aoun "gerechtigheid" beloofd. Tot nu toe is niemand vervolgd voor de ontploffing, waarbij meer dan 220 mensen omkwamen.
17 uur geledenCANBERRA (ANP) - Een Chinese vrouw is in Australië opgepakt op verdenking van "roekeloze buitenlandse inmenging". Ze verzamelde voor Beijing informatie over een groep boeddhisten, meldt de politie maandag.
18 uur geleden