Advocaat toeslagenouders: advies over herstel biedt perspectief
DEN HAAG (ANP) - Het advies over de hersteloperatie van het toeslagenschandaal is goed en biedt perspectief op verbetering, maar laat ook nog veel open waarover de politiek keuzes moet maken. Dat zegt advocaat Eva González Pérez, die veel slachtoffers van de affaire over de kinderopvangtoeslag heeft bijgestaan. Volgens haar bevestigt het advies dat de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT) "juridisch onder de maat" presteert en daarom mogen "gevolgen op die afdeling niet uitblijven".
Pérez reageert op de bevindingen van een commissie onder leiding van oud-Kamerlid Chris van Dam, die een spoedadvies heeft uitgebracht omdat de compensatie van gedupeerden is vastgelopen. "Het advies van de commissie-Van Dam raakt de kern van wat wij als advocaten al jaren bij de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT) tevergeefs hebben aangekaart en wat kan worden verbeterd", aldus de advocaat. "Ik ben blij dat de commissie helder is over de juridische onvoldoende die de UHT krijgt. Dat er na jaren een commissie voor nodig is om uit te spreken wat de ondergrens van de omvang van het dossier is, en dat een dossier noodzakelijk is voor een zorgvuldige en eerlijke procedure, mag de UHT zich zeer aantrekken, het is juridisch onder de maat."
De advocaat hoopt dat het kabinet snel reageert op het advies. Ook spreekt ze de wens uit dat het "bestuurlijk kopstuk" waar de commissie mee komt, "iemand is die meters gaat maken voor de ouders". Maar ook iemand die "naast de staatssecretaris gaat staan" en een brug kan slaan tussen de ambtenaren en de staatssecretaris. "Zodat zo'n afdeling UHT bijvoorbeeld eerder aangesproken kan worden en de werkwijze wel correct wordt."
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
5 uur geleden