Advocaat toeslagenouders: advies over herstel biedt perspectief
DEN HAAG (ANP) - Het advies over de hersteloperatie van het toeslagenschandaal is goed en biedt perspectief op verbetering, maar laat ook nog veel open waarover de politiek keuzes moet maken. Dat zegt advocaat Eva González Pérez, die veel slachtoffers van de affaire over de kinderopvangtoeslag heeft bijgestaan. Volgens haar bevestigt het advies dat de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT) "juridisch onder de maat" presteert en daarom mogen "gevolgen op die afdeling niet uitblijven".
Pérez reageert op de bevindingen van een commissie onder leiding van oud-Kamerlid Chris van Dam, die een spoedadvies heeft uitgebracht omdat de compensatie van gedupeerden is vastgelopen. "Het advies van de commissie-Van Dam raakt de kern van wat wij als advocaten al jaren bij de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT) tevergeefs hebben aangekaart en wat kan worden verbeterd", aldus de advocaat. "Ik ben blij dat de commissie helder is over de juridische onvoldoende die de UHT krijgt. Dat er na jaren een commissie voor nodig is om uit te spreken wat de ondergrens van de omvang van het dossier is, en dat een dossier noodzakelijk is voor een zorgvuldige en eerlijke procedure, mag de UHT zich zeer aantrekken, het is juridisch onder de maat."
De advocaat hoopt dat het kabinet snel reageert op het advies. Ook spreekt ze de wens uit dat het "bestuurlijk kopstuk" waar de commissie mee komt, "iemand is die meters gaat maken voor de ouders". Maar ook iemand die "naast de staatssecretaris gaat staan" en een brug kan slaan tussen de ambtenaren en de staatssecretaris. "Zodat zo'n afdeling UHT bijvoorbeeld eerder aangesproken kan worden en de werkwijze wel correct wordt."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.
25 minuten geledenKLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
8 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
11 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
14 uur geleden