Advocaat toeslagenouders: advies over herstel biedt perspectief
DEN HAAG (ANP) - Het advies over de hersteloperatie van het toeslagenschandaal is goed en biedt perspectief op verbetering, maar laat ook nog veel open waarover de politiek keuzes moet maken. Dat zegt advocaat Eva González Pérez, die veel slachtoffers van de affaire over de kinderopvangtoeslag heeft bijgestaan. Volgens haar bevestigt het advies dat de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT) "juridisch onder de maat" presteert en daarom mogen "gevolgen op die afdeling niet uitblijven".
Pérez reageert op de bevindingen van een commissie onder leiding van oud-Kamerlid Chris van Dam, die een spoedadvies heeft uitgebracht omdat de compensatie van gedupeerden is vastgelopen. "Het advies van de commissie-Van Dam raakt de kern van wat wij als advocaten al jaren bij de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT) tevergeefs hebben aangekaart en wat kan worden verbeterd", aldus de advocaat. "Ik ben blij dat de commissie helder is over de juridische onvoldoende die de UHT krijgt. Dat er na jaren een commissie voor nodig is om uit te spreken wat de ondergrens van de omvang van het dossier is, en dat een dossier noodzakelijk is voor een zorgvuldige en eerlijke procedure, mag de UHT zich zeer aantrekken, het is juridisch onder de maat."
De advocaat hoopt dat het kabinet snel reageert op het advies. Ook spreekt ze de wens uit dat het "bestuurlijk kopstuk" waar de commissie mee komt, "iemand is die meters gaat maken voor de ouders". Maar ook iemand die "naast de staatssecretaris gaat staan" en een brug kan slaan tussen de ambtenaren en de staatssecretaris. "Zodat zo'n afdeling UHT bijvoorbeeld eerder aangesproken kan worden en de werkwijze wel correct wordt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
3 uur geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
5 uur geledenEtten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.
5 uur geleden