Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat spreekt van oorverdovende stilte in megazaak Bandidos

Advocaat spreekt van oorverdovende stilte in megazaak Bandidos

MAASTRICHT (ANP) - Sinds de aanhouding van de verdachten in 2015 in de megazaak tegen de Bandidos viel er zes jaar lang een oorverdovende stilte. "Er is inmiddels sprake van een hoogbejaarde zaak". Dat hield raadsvrouwe Gitte Stevens van drie verdachte motorclubleden maandag voor aan de rechtbank in Maastricht.

Stevens vindt de zes jaar tussen aanhouding en rechtszaak veel te lang. Zij vroeg de rechtbank het Openbaar Ministerie hiervoor niet ontvankelijk te verklaren. Volgens haar gaat het om een ernstige inbreuk van het recht van de verdachten op een eerlijk proces.

Met name rond de verdenking van deelname aan een criminele organisatie pleit zij voor vrijspraak. Het OM had alleen al hiervoor voor alle twintig betrokken Bandidos 18 maanden cel geëist.

Escaleren

"De Bandidos chapter Sittard zijn niet verboden", zei Stevens. Ze vindt dat het OM allerlei individuele strafbare feiten op een hoop gooit en daaruit een criminele organisatie construeert. Een van haar cliënten wordt van geen enkel strafbaar feit verdacht, maar hoorde wel een eis van 1,5 jaar cel wegens lidmaatschap van een criminele organisatie. Stevens vindt dat niet kunnen.

Het OM greep naar eigen zeggen in 2015 in toen gevreesd werd dat de Bandidos zich zouden gaan bewapenen. In mei werd een groot aantal verdachten opgepakt. Volgens het OM omdat de situatie dreigde te escaleren. Het OM stelde maandag voor de rechtbank dat de Bandidos het met name voorzien hadden op concurrent de Hells Angels.

Pleidooien

Maar volgens de advocaat was er geen sprake van een escalatie. "Er was een club van acht, een geregeld overleg tussen de MC’s", zei Stevens. "Er was geen oorlog. Ook na 2015 niet."

Maandag luistert de rechtbank naar de pleidooien van zeven van de in totaal 25 verdachten. Maandagmiddag komen die van president Harrie R. (57) van de Limburgse Bandidos en zijn zoon Jeremy (34) aan de orde.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

45 minuten geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

1 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

3 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

6 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

8 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

8 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

8 uur geleden