Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Spong: veroordeling Bouterse was te verwachten

Advocaat Spong: veroordeling Bouterse was te verwachten

AMSTERDAM (ANP) - De veroordeling van oud-president Desi Bouterse van Suriname voor zijn betrokkenheid bij de Decembermoorden lag in de lijn der verwachting. Dat zegt advocaat Gerard Spong. "De verwachting is uitgekomen."

De in Suriname geboren Spong verloor vrienden en vakgenoten tijdens de moorden in 1982 in Fort Zeelandia en is kenner van het Surinaams recht. "Ik had dit wel verwacht. Er lag al een uitvoerig verstekvonnis aan ten grondslag met 56 bewijsmiddelen. Daar was geen speld tussen te krijgen."

Spong verwacht dat Bouterse in hoger beroep gaat, maar noemt dit "uitstel van executie". De Nederlandse advocaat heeft namens de nabestaanden sinds het jaar 2000 geijverd voor de berechting van Bouterse.

Meer uit Buitenland

Syrische dictator Assad bij verstek ter dood veroordeeld

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.

20 minuten geleden
Dodental ebola-uitbraak Congo loopt op tot boven 2000

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in de Democratische Republiek Congo is overleden aan het ebolavirus, is opgelopen tot 2011. In totaal zijn 4381 besmettingen vastgesteld. Dat blijkt uit de nieuwste data van de Congolese gezondheidsautoriteiten.

46 minuten geleden
Doden na Russische aanval op Zaporizja in zuidoosten van Oekraïne

ZAPORIZJA (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Zaporizja zijn zes doden en negentien gewonden gevallen, verklaart president Volodymyr Zelensky. De zuidoostelijke stad is volgens hem getroffen door onder meer ballistische raketten van Noord-Koreaanse makelij.

50 minuten geleden
Zoektocht naar overlevenden na aardbeving Colombia gaat door

PEREIRA (ANP/AFP) - Reddingswerkzaamheden in Colombia zijn ook in de nacht doorgegaan na de zware aardbeving van maandag. Daarbij kwamen zeker 164 mensen om het leven. De verwachting is dat het dodental nog verder oploopt.

1 uur geleden
Luchtverkeer Japan verstoord door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Chan-hom. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben dinsdag vluchten van en naar het eiland Honshu geschrapt. Honshu is het grootste eiland van Japan met onder meer hoofdstad Tokio.

2 uur geleden
Australië en Vietnam versterken militaire samenwerking om China

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vietnam gaan hun militaire samenwerking uitbreiden om tegenwicht te bieden aan China's toenemende aanwezigheid in de Stille Oceaan en de Zuid-Chinese Zee.

4 uur geleden
Dodental aardbeving Colombia loopt opnieuw op

PEREIRA (ANP) - Het dodental ten gevolge van de aardbeving met een kracht van 7.4 in Colombia is opgelopen tot zeker 132 mensen. Dat melden onder meer de Colombiaanse radiozenders Caracol en Blu op basis van cijfers van de Colombiaanse Vereniging van Hoofdsteden, Asocapitales.

7 uur geleden