Advocaat Spong: veroordeling Bouterse was te verwachten
AMSTERDAM (ANP) - De veroordeling van oud-president Desi Bouterse van Suriname voor zijn betrokkenheid bij de Decembermoorden lag in de lijn der verwachting. Dat zegt advocaat Gerard Spong. "De verwachting is uitgekomen."
De in Suriname geboren Spong verloor vrienden en vakgenoten tijdens de moorden in 1982 in Fort Zeelandia en is kenner van het Surinaams recht. "Ik had dit wel verwacht. Er lag al een uitvoerig verstekvonnis aan ten grondslag met 56 bewijsmiddelen. Daar was geen speld tussen te krijgen."
Spong verwacht dat Bouterse in hoger beroep gaat, maar noemt dit "uitstel van executie". De Nederlandse advocaat heeft namens de nabestaanden sinds het jaar 2000 geijverd voor de berechting van Bouterse.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De vicepresident van de Verenigde Staten, JD Vance, zal donderdagavond uiteindelijk niet naar Zwitserland afreizen om de onderhandelingen over een definitief akkoord met Iran te starten. Dat heeft het Witte Huis in een verklaring bekendgemaakt.
1 uur geledenMAKERFIELD (ANP) - Bij tussentijdse verkiezingen in het Engelse kiesdistrict Makerfield is Labour-kandidaat Andy Burnham gekozen als nieuw parlementslid. Burnham (56) is de huidige burgemeester van Manchester en kan nu met zijn verworven zetel in het Britse parlement het leiderschap van Labour opeisen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Trump is de overeenkomst met Iran "waarschijnlijk een onvoorwaardelijke overgave" voor dat land. "We hebben hen militair volledig verslagen", zei de president in The Axios Show.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie zijn donderdag overeengekomen om de sancties tegen Rusland vanwege de oorlog tegen Oekraïne met nog eens twaalf maanden te verlengen. Dat meldt een woordvoerder van de voorzitter van de Europese Raad.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil de oorlog voor de winter beëindigen door middel van diplomatie en door druk op Rusland uit te oefenen. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op Telegram.
4 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse premier Manuel Marrero heeft ingrijpende maatregelen gepresenteerd voor het hervormen van de Cubaanse economie. Die werden aangekondigd nadat de Verenigde Staten het land onder druk zetten door sancties op te leggen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt te werken aan snelle vergunningen voor alle schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Die belangrijke zeestraat is volgens afspraken met de Verenigde Staten weer geopend, maar Iran adviseert schepen om zich te houden aan het tijdslot en de route die ze krijgen toegewezen van de Iraanse autoriteiten.
8 uur geleden