Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Spong: cliënt is niet de bedenker van aanslag Tarwekamp

Advocaat Spong: cliënt is niet de bedenker van aanslag Tarwekamp

AMSTERDAM (ANP) - De 33-jarige man uit Rotterdam die volgens het Openbaar Ministerie het brein achter de verwoestende explosie aan de Tarwekamp in Den Haag lijkt te zijn, ontkent dat hij deze rol heeft gespeeld. Dat zegt zijn advocaat Gerard Spong, in reactie op het persbericht dat het OM vrijdag over de zaak heeft uitgebracht. Volgens advocaat Dirk Stoof, die een eveneens 33-jarige verdachte uit Oosterhout bijstaat, kiest de cliënt van Spong "de vlucht vooruit" en is zijn verhaal "ongeloofwaardig".

"Mijn cliënt heeft zich niet van het geheel gedistantieerd", zegt Spong. "Maar hij is niet de 'auctor intellectualis' ervan. De rolverdeling ligt wat anders. Hij heeft enorm veel spijt." Meer wil Spong er vooralsnog niet over kwijt, laat hij weten.

Stoof bevestigt berichtgeving van De Telegraaf en RTL dat de vermeende organisator zijn medeverdachten 1500 euro beloning in het vooruitzicht had gesteld.

Bruidsmodezaak

De enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve deed zich voor op 7 december en had zes doden, meerdere gewonden en grote materiële schade tot gevolg. Een aantal woningen stortte volledig in.

De cliënt van Spong kende de eigenaresse van de bruidsmodezaak die in het blok was gevestigd; zij zouden een relatie hebben gehad. De aanslag zou tegen haar zijn gericht.

Zwijgrecht

De andere verdachten zijn twee neven uit Roosendaal van 23 en 29 jaar. Marco Bos, de advocaat van de 29-jarige man, wil niet meer kwijt dan dat zijn cliënt zich tot dusver op zijn zwijgrecht heeft beroepen. De raadsman weet niet of hij dit zal blijven doen. Bos laat weten dat zijn cliënt het "heel erg" vindt wat er is gebeurd.

Het OM meldde vrijdag dat de vermoedelijke aanslag mogelijk al op 1 december had moeten plaatsvinden. De twee Roosendaalse verdachten werden toen aangehouden, op een parkeerplaats in Oosterhout. Zij zaten in een busje met onder meer zwaar vuurwerk en jerrycans benzine. De politie zond de twee mannen na verhoor heen.

Slecht idee

Volgens advocaat Stoof heeft zijn cliënt zich toen al teruggetrokken uit het geheel. "Hij vond het een slecht idee, wilde hooguit een paar bruidsjurken stelen. Op 1 december is hij niet komen opdagen, hij is in een café blijven zitten. Bij de brandstichting aan de Tarwekamp is hij dus ook niet betrokken geweest."

Op 14 maart vindt een eerste voorbereidende zitting plaats in de zaak bij de rechtbank in Den Haag.

Meer uit Binnenland

FDF: niet uit te sluiten dat boeren achter spoorsabotage zitten

DEN HAAG (ANP) - Het is niet uit te sluiten dat boeren achter de sabotageacties op het spoor zitten van dinsdagochtend. Dat zegt Sieta van Keimpema, secretaris van Farmers Defence Force. De landelijke actiegroep is geen acties aan het coördineren. "Regionale groepen bereiden regionale acties voor", zegt ze.

14 minuten geleden
Meerdere brandjes langs doorgaande wegen en snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Langs provinciale en snelwegen in het land zijn sinds 12.00 uur brandjes gemeld. Dat bevestigen de politie Oost-Nederland en Rijkswaterstaat. Onder meer langs de A2 bij Breukelen was sprake van veel rookontwikkeling. Boeren hadden aangekondigd rond het middaguur met een actie te komen.

29 minuten geleden
Kamerleden aangekomen bij schouwburg voor troonrede

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Tweede Kamer zijn aangekomen bij de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander de troonrede uitspreekt. Een deel stapte in groepjes uit bussen, een deel kwam te voet, zag een ANP-verslaggever.

40 minuten geleden
Burgemeester verlengt gebiedsverbod voor bewoner huis Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Het gebiedsverbod voor een van de bewoners van een woning aan de Ewijkseweg in Overasselt wordt met drie maanden verlengd. Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt bij hoort, hoopt met de maatregel bij te dragen aan "het verdere herstel van de rust en veiligheid" in de Gelderse plaats.

41 minuten geleden
NS: treinverkeer op meeste trajecten weer opgestart

UTRECHT (ANP) - Op de meeste spoorlijnen start de NS het treinverkeer weer op, liet een woordvoerder dinsdag aan het begin van de middag weten. Alleen de verbinding tussen Amersfoort en Apeldoorn is nog niet vrijgegeven.

43 minuten geleden
Zeven mensen aangehouden voor bekladden route Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - Zeven mensen zijn dinsdag aangehouden voor het gooien van verf op de route van koning Willem-Alexander tijdens Prinsjesdag. "Voor zover we nu kunnen inschatten ziet het eruit dat de politie snel gehandeld heeft", stelt een woordvoerder van de burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen.

43 minuten geleden
3800 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft bij een grote actie 3800 kilo illegaal vuurwerk van de zwaarste categorie in beslag genomen bij Arnhem, Heijnen en Ulft. Daarbij zijn zeven personen aangehouden.

1 uur geleden