Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: spelers ergerden zich aan bepaalde opmerkingen van mij

Advocaat: spelers ergerden zich aan bepaalde opmerkingen van mij

ROTTERDAM (ANP) - Spelers van Feyenoord hebben zich de laatste paar weken soms geërgerd aan bepaalde opmerkingen van Dick Advocaat, vertelde de trainer zelf. "Dat waren opmerkingen die ik plaatste op tv of radio die gingen over kwaliteit. Dat vonden ze vervelend. Die opmerkingen heb ik op een andere manier verteld, maar zij namen het anders over. Daar zat vooral de irritatie. Niet over vertrouwen of wat dan ook", aldus de trainer van Feyenoord vrijdag in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen PSV.

Feyenoord verloor woensdag voor de derde achtereenvolgende keer in de competitie, met 3-0 bij sc Heerenveen. Aanvoerder Steven Berghuis vond dat het tactische plan niet klopte en zei na afloop dat Feyenoord terug moest naar de tekentafel. Advocaat miste een bepaalde bezetenheid en ook miste hij wat voetbalintelligentie.

Technisch directeur Frank Arnesen, Advocaat en Berghuis gingen vrijdag met z'n drieën in gesprek om weer met z'n allen op één lijn te komen. Woensdag was nog het plan dat met de gehele spelersgroep te doen. Advocaat: "Steven vertegenwoordigt de groep. En hij praat namens de groep. Het leek ons verstandig het eerst met de aanvoerder te bespreken. Daarna vertelt Steven het aan de spelers. Toen ik er een nachtje over had geslapen, vond ik het niet nodig om met de hele groep te praten. Want vaak als je met een groep praat, dan praat er maar eentje."

Reuring

Berghuis liet vrijdag na het gesprek met Arnesen en Advocaat weten dat de spelersgroep nog voor 100 procent achter Advocaat staat. "Daar is geen twijfel over mogelijk", aldus Berghuis.

Advocaat vindt de ophef die er de laatste dagen was niet zo erg. "Bij een club moet een beetje reuring zijn, dat kan geen kwaad. Dat zag je ook aan sc Heerenveen. Daar was ook rotzooi en dan schoppen ze de palen eruit. Dat kunnen wij ook wel weer een keer gebruiken."

Meer dan de irritatie over de opmerkingen over een gebrek aan kwaliteit is er volgens Advocaat niet aan de hand. "Er is vanuit de spelersgroep nooit enige manier van wantrouwen geweest richting de staf. Ik kan natuurlijk niet iedereen 'pleasen'. Ik heb de afgelopen dagen geen moment aan opstappen gedacht, omdat ik altijd wel het gevoel had dat de groep achter mij stond."

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

1 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

2 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

2 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

3 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

4 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

6 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

7 uur geleden