Advocaat: spelers ergerden zich aan bepaalde opmerkingen van mij
ROTTERDAM (ANP) - Spelers van Feyenoord hebben zich de laatste paar weken soms geërgerd aan bepaalde opmerkingen van Dick Advocaat, vertelde de trainer zelf. "Dat waren opmerkingen die ik plaatste op tv of radio die gingen over kwaliteit. Dat vonden ze vervelend. Die opmerkingen heb ik op een andere manier verteld, maar zij namen het anders over. Daar zat vooral de irritatie. Niet over vertrouwen of wat dan ook", aldus de trainer van Feyenoord vrijdag in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen PSV.
Feyenoord verloor woensdag voor de derde achtereenvolgende keer in de competitie, met 3-0 bij sc Heerenveen. Aanvoerder Steven Berghuis vond dat het tactische plan niet klopte en zei na afloop dat Feyenoord terug moest naar de tekentafel. Advocaat miste een bepaalde bezetenheid en ook miste hij wat voetbalintelligentie.
Technisch directeur Frank Arnesen, Advocaat en Berghuis gingen vrijdag met z'n drieën in gesprek om weer met z'n allen op één lijn te komen. Woensdag was nog het plan dat met de gehele spelersgroep te doen. Advocaat: "Steven vertegenwoordigt de groep. En hij praat namens de groep. Het leek ons verstandig het eerst met de aanvoerder te bespreken. Daarna vertelt Steven het aan de spelers. Toen ik er een nachtje over had geslapen, vond ik het niet nodig om met de hele groep te praten. Want vaak als je met een groep praat, dan praat er maar eentje."
Reuring
Berghuis liet vrijdag na het gesprek met Arnesen en Advocaat weten dat de spelersgroep nog voor 100 procent achter Advocaat staat. "Daar is geen twijfel over mogelijk", aldus Berghuis.
Advocaat vindt de ophef die er de laatste dagen was niet zo erg. "Bij een club moet een beetje reuring zijn, dat kan geen kwaad. Dat zag je ook aan sc Heerenveen. Daar was ook rotzooi en dan schoppen ze de palen eruit. Dat kunnen wij ook wel weer een keer gebruiken."
Meer dan de irritatie over de opmerkingen over een gebrek aan kwaliteit is er volgens Advocaat niet aan de hand. "Er is vanuit de spelersgroep nooit enige manier van wantrouwen geweest richting de staf. Ik kan natuurlijk niet iedereen 'pleasen'. Ik heb de afgelopen dagen geen moment aan opstappen gedacht, omdat ik altijd wel het gevoel had dat de groep achter mij stond."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
12 uur geleden