Advocaat: spelers ergerden zich aan bepaalde opmerkingen van mij
ROTTERDAM (ANP) - Spelers van Feyenoord hebben zich de laatste paar weken soms geërgerd aan bepaalde opmerkingen van Dick Advocaat, vertelde de trainer zelf. "Dat waren opmerkingen die ik plaatste op tv of radio die gingen over kwaliteit. Dat vonden ze vervelend. Die opmerkingen heb ik op een andere manier verteld, maar zij namen het anders over. Daar zat vooral de irritatie. Niet over vertrouwen of wat dan ook", aldus de trainer van Feyenoord vrijdag in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen PSV.
Feyenoord verloor woensdag voor de derde achtereenvolgende keer in de competitie, met 3-0 bij sc Heerenveen. Aanvoerder Steven Berghuis vond dat het tactische plan niet klopte en zei na afloop dat Feyenoord terug moest naar de tekentafel. Advocaat miste een bepaalde bezetenheid en ook miste hij wat voetbalintelligentie.
Technisch directeur Frank Arnesen, Advocaat en Berghuis gingen vrijdag met z'n drieën in gesprek om weer met z'n allen op één lijn te komen. Woensdag was nog het plan dat met de gehele spelersgroep te doen. Advocaat: "Steven vertegenwoordigt de groep. En hij praat namens de groep. Het leek ons verstandig het eerst met de aanvoerder te bespreken. Daarna vertelt Steven het aan de spelers. Toen ik er een nachtje over had geslapen, vond ik het niet nodig om met de hele groep te praten. Want vaak als je met een groep praat, dan praat er maar eentje."
Reuring
Berghuis liet vrijdag na het gesprek met Arnesen en Advocaat weten dat de spelersgroep nog voor 100 procent achter Advocaat staat. "Daar is geen twijfel over mogelijk", aldus Berghuis.
Advocaat vindt de ophef die er de laatste dagen was niet zo erg. "Bij een club moet een beetje reuring zijn, dat kan geen kwaad. Dat zag je ook aan sc Heerenveen. Daar was ook rotzooi en dan schoppen ze de palen eruit. Dat kunnen wij ook wel weer een keer gebruiken."
Meer dan de irritatie over de opmerkingen over een gebrek aan kwaliteit is er volgens Advocaat niet aan de hand. "Er is vanuit de spelersgroep nooit enige manier van wantrouwen geweest richting de staf. Ik kan natuurlijk niet iedereen 'pleasen'. Ik heb de afgelopen dagen geen moment aan opstappen gedacht, omdat ik altijd wel het gevoel had dat de groep achter mij stond."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."
35 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie zag Feyenoord een voorsprong verspelen in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen (2-2). "Dat is zuur en overkomt ons te vaak. Die jongen kan de bal na een hoekschop zomaar inschieten", doelde hij op invaller Amourricho van Axel Dongen. "Dat mag natuurlijk niet. Als je in de 87e minuut nog voorstaat, dan moet je de wedstrijd winnen."
49 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord hoopt dat de blessure van Givairo Read meevalt. De rechtsback viel in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) uit met klachten aan een hamstring. "Laten we hopen dat het kramp was", zei de coach.
49 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Middenvelder Hwang In-beom baalde van het gelijkspel van Feyenoord bij sc Heerenveen (2-2). "We hebben weer niet het resultaat gekregen dat we wilden", zei hij in de perskamer van het Abe Lenstra-stadion. "We moeten accepteren dat we in een zware periode zitten. Het enige dat we kunnen doen is hard blijven werken, zoals we dat ook tijdens ons trainingskamp in Marbella hebben gedaan. Dan komen we hier uit."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is er na de winterstop niet in geslaagd een serie slechte resultaten te doorbreken. De ploeg van trainer Robin van Persie verspeelde in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen een voorsprong. De ingevallen Amourricho van Axel Dongen, gehuurd van Ajax, maakte in de 87e minuut gelijk voor de thuisploeg (2-2).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
3 uur geleden