
Advocaat: spelers ergerden zich aan bepaalde opmerkingen van mij
ROTTERDAM (ANP) - Spelers van Feyenoord hebben zich de laatste paar weken soms geërgerd aan bepaalde opmerkingen van Dick Advocaat, vertelde de trainer zelf. "Dat waren opmerkingen die ik plaatste op tv of radio die gingen over kwaliteit. Dat vonden ze vervelend. Die opmerkingen heb ik op een andere manier verteld, maar zij namen het anders over. Daar zat vooral de irritatie. Niet over vertrouwen of wat dan ook", aldus de trainer van Feyenoord vrijdag in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen PSV.
Feyenoord verloor woensdag voor de derde achtereenvolgende keer in de competitie, met 3-0 bij sc Heerenveen. Aanvoerder Steven Berghuis vond dat het tactische plan niet klopte en zei na afloop dat Feyenoord terug moest naar de tekentafel. Advocaat miste een bepaalde bezetenheid en ook miste hij wat voetbalintelligentie.
Technisch directeur Frank Arnesen, Advocaat en Berghuis gingen vrijdag met z'n drieën in gesprek om weer met z'n allen op één lijn te komen. Woensdag was nog het plan dat met de gehele spelersgroep te doen. Advocaat: "Steven vertegenwoordigt de groep. En hij praat namens de groep. Het leek ons verstandig het eerst met de aanvoerder te bespreken. Daarna vertelt Steven het aan de spelers. Toen ik er een nachtje over had geslapen, vond ik het niet nodig om met de hele groep te praten. Want vaak als je met een groep praat, dan praat er maar eentje."
Reuring
Berghuis liet vrijdag na het gesprek met Arnesen en Advocaat weten dat de spelersgroep nog voor 100 procent achter Advocaat staat. "Daar is geen twijfel over mogelijk", aldus Berghuis.
Advocaat vindt de ophef die er de laatste dagen was niet zo erg. "Bij een club moet een beetje reuring zijn, dat kan geen kwaad. Dat zag je ook aan sc Heerenveen. Daar was ook rotzooi en dan schoppen ze de palen eruit. Dat kunnen wij ook wel weer een keer gebruiken."
Meer dan de irritatie over de opmerkingen over een gebrek aan kwaliteit is er volgens Advocaat niet aan de hand. "Er is vanuit de spelersgroep nooit enige manier van wantrouwen geweest richting de staf. Ik kan natuurlijk niet iedereen 'pleasen'. Ik heb de afgelopen dagen geen moment aan opstappen gedacht, omdat ik altijd wel het gevoel had dat de groep achter mij stond."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
20 uur geleden