Advocaat sextortionverdachte: er is nog veel werk te verrichten
BREDA (ANP) - Gianni de W. moet het liefst zo snel mogelijk behandeld worden. Dat bepleitte zijn advocaat woensdag in de rechtbank in Breda. Tegen de 25-jarige man werd dinsdag 7 jaar celstraf en tbs met dwang geëist voor het onlinemisbruik van dertig veelal minderjarige slachtoffers.
"Toen dit alles begon, was Gianni zelf nog maar een kind van 14. Het is goed om je dat steeds te blijven realiseren", zei advocaat Ronald Drenth. Hij zou toen niet de hulp hebben gehad om ermee te stoppen, ook niet na een stopgesprek met de politie.
De W. heeft bekend online meisjes te hebben afgeperst. "Hij heeft echt spijt en wil er alles voor doen zodat het niet meer gebeurt", aldus de verdediging. Volgens hem is er nog veel werk te verrichten. "Dat moet zo snel mogelijk gebeuren, nu hij nog jong is. Dus niet pas na een hele lange gevangenisstraf of met een gedwongen tbs-behandeling."
Naaktbeelden
Via sociale media kwam de man met zijn slachtoffers in contact. Onder nepnamen bood hij meisjes geld aan voor het sturen van naaktbeelden. Hij betaalde echter nooit. Wel dreigde hij de beelden te verspreiden als ze er niet nog meer zouden sturen. Deze praktijk staat bekend als sextortion. Ook zijn voormalige goede vriendinnen en zijn eigen ex-vriendin werden de dupe. De impact op de doorgaans kwetsbare slachtoffers was groot. Veel van hen zochten psychologische hulp, sommigen kregen suïcidale gedachten.
Uit rapportages blijkt dat De W. kampt met een autismespectrumstoornis, borderline en een seksuele afwijking. Hij is volgens gedragsdeskundigen minder toerekeningsvatbaar. Zij adviseren de rechtbank om de verdachte tbs met voorwaarden op te leggen, een lichtere variant op tbs met dwang. De verdediging vroeg daarin mee te gaan.
Forse celstraf
Het Openbaar Ministerie voelde zich daarentegen "genoodzaakt een forse celstraf te eisen", wat niet mogelijk is bij tbs met voorwaarden. Volgens de verdediging kan de rechtbank De W. desnoods nog een jeugddetentie opleggen voor de feiten waarbij hij nog minderjarig was. Die zou hij in de gevangenis kunnen uitzitten.
De rechtbank doet uitspraak op 8 mei.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.
17 uur geleden