Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: schutter wilde Bas van Wijk niet doodschieten

Advocaat: schutter wilde Bas van Wijk niet doodschieten

AMSTERDAM (ANP) - Verdachte Samir El Y. wilde de 24-jarige Bas van Wijk niet doodschieten. Hij had evenmin de bedoeling om met het schieten een horloge te kunnen stelen van een van de vrienden van het slachtoffer. Dit zei zijn advocaat donderdag in de rechtbank in Amsterdam op de tweede zittingsdag over de fatale schietpartij op 8 augustus vorig jaar aan de oevers van de Nieuwe Meer in Amsterdam.

El Y. (21) heeft bekend tweemaal op Bas van Wijk geschoten te hebben. Het fatale schot in de borst van het slachtoffer kwam door adrenaline bij de schutter of door de terugslag van het wapen nadat het slachtoffer in zijn been was geschoten, concludeert de advocaat uit de vele verklaringen. Van Wijk boog volgens haar voorover om naar zijn gewonde been te grijpen, waardoor de tweede kogel in zijn longen terecht kwam.

"Deze zaak is de media ingegaan als de Rolex-moord", zei advocaat Veerle Hammerstein in haar pleidooi. Dat is in haar ogen onterecht. Volgens Hammerstein schoot El Y. niet om de diefstal van het horloge te vergemakkelijken, waar de officier van justitie van overtuigd is.

Voor de aanklacht gekwalificeerde doodslag moet juridisch vast komen te staan dat Van Wijk de dader in de weg stond om het horloge weg te te kunnen nemen. Daar was volgens Hammerstein geen sprake van. Van Wijk stond El Y. niet in de weg, zei de raadsvrouw. "Mijn cliënt wilde na het waarschuwingsschot weglopen, maar draaide zich om toen hij werd aangesproken door Bas van Wijk. Het slachtoffer wilde bemiddelen, wilde praten, probeerde de boel te sussen." El Y. zou hebben geschoten uit "gekrenktheid". Na het schieten gaf de eigenaar zijn imitatie-Rolex mee aan de schutter, maar de diefstal was volgens Hammerstein nooit de opzet.

De raadsvrouw vertelde ook wat haar jonge cliënt bezielde om een wapen mee te nemen naar een drukbezochte recreatieplas. "Waarom gaat iemand met een geladen wapen naar een strandje? Mijn cliënt werd al een paar weken bedreigd. Dat had te maken met schulden en drugshandel."

De officier van justitie reageert donderdagmiddag op het pleidooi van de advocaat. De verdachte krijgt aan het einde van de zittingsdag het laatste woord. De rechtbank doet op 18 mei uitspraak.

Meer uit Binnenland

Meer dan 160.000 kippen geruimd om vogelgriep in Dodewaard

DODEWAARD (ANP) - Ongeveer 161.000 kippen op een bedrijf in het Gelderse Dodewaard worden afgemaakt omdat er vogelgriep is vastgesteld. Dit meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).

4 minuten geleden
Wolven en prooidieren op de Hoge Veluwe uitgerust met zender

OTTERLO (ANP) - In het Nationale Park De Hoge Veluwe is eind vorige week een wolf gezenderd voor onderzoek van het park met de universiteit van Wageningen (WUR). Het is voor zover bekend voor het eerst dat dat in Nederland is gebeurd.

39 minuten geleden
Rijkswaterstaat: let extra goed op tijdens code oranje

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert mensen om vanaf donderdagavond extra goed op te letten op de weg vanwege storm Benjamin. Het KNMI heeft code oranje afgegeven voor het westen van het land vanwege zware windstoten.

43 minuten geleden
OM eist vijftien jaar cel voor doden echtgenote in Mierlo

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Bosch vijftien jaar cel geëist tegen de 51-jarige Mohamed B. voor het doden van zijn 35-jarige vrouw Ayat. Op 16 maart vorig jaar stak B. in de achtertuin van hun woning aan de Heer van Rodestraat in het Brabantse Mierlo op de vrouw in. Zij bezweek op straat aan haar verwondingen. "Partnergeweld uit controledwang", aldus de officier van justitie.

1 uur geleden
Stichting: verontrustende normalisering van aanvallen op moskeeën

DEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) waarschuwt voor "een verontrustende normalisering van bedreigingen en aanvallen op moskeeën". Aanleiding zijn volgens ISN meerdere recente incidenten.

1 uur geleden
KNMI: donderdagavond code oranje in westen om zware windstoten

DEN HAAG (ANP) - In het westen van het land geldt vanaf donderdagavond code oranje doordat hier door storm Benjamin "zeer zware windstoten" kunnen voorkomen. Dat meldt het KNMI woensdag. Storm Benjamin wordt als eerste gevoeld in het zuidwesten van het land. In de loop van de avond en nacht breidt dit zich uit naar de rest van het land. Daar geldt code geel.

1 uur geleden
Twee filialen Pizzabakkers Amsterdam mogen van rechter weer open

AMSTERDAM (ANP) - Twee filialen van De Pizzabakkers in Amsterdam, die door de gemeente zijn gesloten, mogen van de rechter voorlopig weer open. Het gaat om vestigingen aan de Haarlemmerdijk en de Plantage Kerklaan in Amsterdam.

1 uur geleden