
Advocaat: scheidsrechter was een drama
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat wilde na de zware nederlaag van Feyenoord in de Europa League tegen Wolfsberger AC (1-4) niet zoveel zeggen over de scheidsrechter. "Want we hebben niet alleen daardoor verloren. We begonnen zelf te slap en speelden in de eerste helft slecht", zei Advocaat. "Maar ja, die man was een drama", aldus de Hagenaar over de Servische scheidsrechter Srdjan Jovanovic, die op het laatste moment was aangesteld door de UEFA nadat de Oekraïner die eigenlijk zou fluiten in De Kuip positief had getest op het coronavirus.
Feyenoord kreeg in het eerste kwartier twee strafschoppen tegen, die beide werden benut door Michael Liendl. Na ruim een uur spelen legde Jovanovic de bal voor de derde keer op de stip voor Wolfsberger. "Twee van de drie strafschoppen waren zeker onterecht", aldus Advocaat. "Hij gaf ze vrij makkelijk. Maar het heeft geen enkele zin om naar de scheidsrechter te wijzen. Wij hadden het zelf slimmer moeten doen. Als je al niet lekker in de wedstrijd zit en je krijgt zulke strafschoppen tegen, dan helpt dat niet."
Advocaat zag Feyenoord na rust wel goed beginnen. Het leidde al snel tot de aansluitingstreffer van aanvoerder Steven Berghuis. "Toen liet het elftal wel zien dat het graag wilde. We hadden in die fase de wedstrijd naar ons toe moeten trekken. We kregen vier 100 procent-kansen om de 2-2 en 3-2 te maken, maar we verzuimden die te benutten. Waar dat aan ligt? Aan de kwaliteit van de spelers? Tja, ik weet het wel, maar dat ga ik hier niet zeggen. Er zijn een aantal oorzaken voor, maar die houd ik intern."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voor de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en Go Ahead Eagles wordt zondag een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan Dick Schneider. Dat heeft het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB besloten. Oud-international Schneider overleed afgelopen weekeinde op 77-jarige leeftijd. Hij voetbalde lang voor de bekerwinnaar uit Deventer.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Ajdin Hrustic is terug bij Heracles Almelo. De 29-jarige international van Australië heeft een contract voor een jaar ondertekend.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Igor Paixão is opnieuw dicht bij een vertrek bij Feyenoord. De 25-jarige linksbuiten is op weg naar Olympique Marseille, de club die hem al weken probeert in te lijven.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van Joeri Heerkens bevestigd. De negentienjarige doelman komt over van Sparta Praag en heeft zijn handtekening onder een vijfjarig contract gezet.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman en de Engelse speelsters worden dinsdag gehuldigd voor hun Europese titel. De selectie en stafleden maken in een open bus een rondrit door het centrum van Londen, meldt de Engelse voetbalbond FA.
22 uur geledenBASEL (ANP) - Engels international Lucy Bronze heeft het EK in Zwitserland met een gebroken scheenbeen gespeeld. Dat vertelde de 33-jarige verdedigster na de gewonnen finale tegen Spanje.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen voor het eerst een wedstrijd verloren. De Italiaanse club Como versloeg de Amsterdammers zondagavond in eigen stadion met 3-0. Het betrof de finale van de Como Cup, waar verder ook Celtic en Al-Ahli aan meededen.
1 dag geleden