Advocaat: scheidsrechter was een drama
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat wilde na de zware nederlaag van Feyenoord in de Europa League tegen Wolfsberger AC (1-4) niet zoveel zeggen over de scheidsrechter. "Want we hebben niet alleen daardoor verloren. We begonnen zelf te slap en speelden in de eerste helft slecht", zei Advocaat. "Maar ja, die man was een drama", aldus de Hagenaar over de Servische scheidsrechter Srdjan Jovanovic, die op het laatste moment was aangesteld door de UEFA nadat de Oekraïner die eigenlijk zou fluiten in De Kuip positief had getest op het coronavirus.
Feyenoord kreeg in het eerste kwartier twee strafschoppen tegen, die beide werden benut door Michael Liendl. Na ruim een uur spelen legde Jovanovic de bal voor de derde keer op de stip voor Wolfsberger. "Twee van de drie strafschoppen waren zeker onterecht", aldus Advocaat. "Hij gaf ze vrij makkelijk. Maar het heeft geen enkele zin om naar de scheidsrechter te wijzen. Wij hadden het zelf slimmer moeten doen. Als je al niet lekker in de wedstrijd zit en je krijgt zulke strafschoppen tegen, dan helpt dat niet."
Advocaat zag Feyenoord na rust wel goed beginnen. Het leidde al snel tot de aansluitingstreffer van aanvoerder Steven Berghuis. "Toen liet het elftal wel zien dat het graag wilde. We hadden in die fase de wedstrijd naar ons toe moeten trekken. We kregen vier 100 procent-kansen om de 2-2 en 3-2 te maken, maar we verzuimden die te benutten. Waar dat aan ligt? Aan de kwaliteit van de spelers? Tja, ik weet het wel, maar dat ga ik hier niet zeggen. Er zijn een aantal oorzaken voor, maar die houd ik intern."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
1 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.
2 uur geleden